«Манчестер Юнайтед»нинг собиқ ҳимоячиси Гари Невилл «Челси»нинг дарвозабонлар борасидаги муаммоси ҳақида фикр билдирди.
«Кўклар» дарвозабони Роберт Санчес АПЛнинг 1-турида «Фулҳем»га қарши баҳсдаги ишончсиз ўйинидан сўнг яна танқидлар остида қолди. Лондонликлар учрашувда 3:2 ҳисобида ғалаба қозонган.
«Хаби Алонсо менежер сифатида тайинланди, шунчаки мураббий сифатида эмас. Бу лавозимда баъзан қатъий ва муросасиз қарорлар қабул қилиш керак. Дарвозабонлар масаласида таваккал қилиб бўлмайди. Мен аввал ҳам айтганман, бу энг қийин позиция — дарвозабонлар энг кўп кузатилади. Хато қиладиган ва асабийлашадиган дарвозабон бутун жамоанинг меҳнатини йўққа чиқариши мумкин.
Кейинги етти-саккиз кун ичида Алонсо янги, тажрибали дарвозабонни олиб келиш имкониятини кўриб чиқиши керак. Балки у Санчесни таркибда қолдирар, аммо менимча, эҳтиёт чораларини кўриш керак», — деди Невилл BBC'га.

Бывший защитник «Манчестер Юнайтед» Гари Невилл высказался о проблемах «Челси» с вратарями.
Вратарь «синих» Роберт Санчес вновь подвергся критике после неуверенной игры в матче первого тура АПЛ против «Фулхэма». Лондонцы выиграли встречу со счётом 3:2.
«Хаби Алонсо был назначен не просто тренером, а именно менеджером. На этой должности иногда нужно принимать жёсткие и решительные решения. С вратарями нельзя рисковать. Я говорил это и раньше, это самая сложная позиция — вратари всегда под пристальным вниманием. Ошибающийся и нервничающий вратарь может свести на нет усилия всей команды.
В течение следующих семи-восьми дней Алонсо должен рассмотреть возможность привлечения нового, опытного вратаря. Возможно, он оставит Санчеса в составе, но, на мой взгляд, нужно принимать меры предосторожности», — сказал Невилл BBC.