«Нюкасл» етакчисини сотмоқчи эмас, манкунианлар эса бошқа вариантга яқин.
«Манчестер Юнайтед»нинг Сандро Тоналини трансфер қилиш режаси қийинлашди. Бу ҳақда GiveMeSport хабар берди.
Манбага кўра, «Нюкасл» италиялик яримҳимоячини сотишни истамаяпти ва уни жамоанинг муҳим қисми деб ҳисобламоқда. Шу сабаб трансфер амалга ошиши деярли имконсиз бўлиб турибди.
Шу билан бирга, манкунианлар бошқа йўналишда олдинга силжиган. Қайд этилишича, клуб «Брайтон» яримҳимоячиси Карлос Балеба билан шахсий шартлар борасида келишувга эришган.
22 ёшли футболчи клуб ичида узоқ муддатли лойиҳа учун асосий вариант сифатида кўрилмоқда. У Каземиронинг эҳтимолий ўрнини босувчи сифатида баҳоланмоқда.
Бироқ «Брайтон» футболчини арзон қўйиб юбормоқчи эмас — унинг трансфер нархи 80 миллион фунтгача баҳоланмоқда.
Маълумот учун, «Манчестер Юнайтед» ёзги трансфер ойнасида яримҳимоя чизиғини кучайтиришни асосий вазифалардан бири сифатида белгилаган.

Планы «Манчестер Юнайтед» по трансферу Сандро Тонали усложнились. Об этом сообщает GiveMeSport.
По данным источника, «Ньюкасл» не хочет продавать итальянского полузащитника и считает его важной частью команды. Поэтому осуществление трансфера практически невозможно.
В то же время, манкунианцы продвинулись в другом направлении. Сообщается, что клуб достиг соглашения по личным условиям с полузащитником «Брайтона» Карлосом Балебой.
22-летний футболист рассматривается в клубе как основной вариант для долгосрочного проекта. Он оценивается как потенциальный заменитель Каземиро.
Однако «Брайтон» не собирается дешево отпускать игрока — его трансферная цена оценивается в 80 миллионов фунтов.
Для справки, «Манчестер Юнайтед» обозначил усиление полузащиты одной из главных задач летнего трансферного окна.