41 ёшли ҳужумчи манкунианликлар сафида икки марта ўйнаган.
«Ан Наср» ҳужумчиси клуб ва лига раҳбарларидан норозилик сабаб Саудия Арабистони чемпионатида икки беллашувни ўтказиб юборди — «Ар Риёд» (1:0) ҳамда «Ал Иттиҳод»га 2:0) қарши.
Аввалроқ 41 ёшли футболчи Саудия Арабистони Суверен жамғармаси (PIF) клубларни рақобатчиларга нисбатан қандай бошқараётганидан норози экани ва «Ан Наср»га чемпионлик учун курашда тўсқинлик қилинмоқда, деб ҳисоблаётгани хабар берилганди. Шунингдек, у рақобатга зарар етказилиши сабабли Карим Бенземанинг «Ал Ҳилол»га ўтишига қарши чиққанди.
Яна ёзилишича, Риёд клубидаги маошлар бўйича қарздорлик ҳам Криштианунинг «Ал Иттиҳод»га қарши ўйинда майдонга тушмаслигига сабаб бўлган.
Журналист Саша Таволерининг «Манчестер Юнайтед»га яқин манбаларга таяниб хабар беришича, инглиз клуби португалиялик футболчини қайтаришга қизиқмаяпти. Роналду манкунианлар сафида 2003–2009 йиллар ҳамда 2021–2022 йиллар оралиғида тўп тепган.

41-летний нападающий дважды выступал за манкунианцев.
Нападающий «Ан Наср» пропустил два матча чемпионата Саудовской Аравии из-за недовольства клубом и руководством лиги — против «Ар Рияд» (1:0) и «Ал Иттихад» (2:0).
Ранее сообщалось, что 41-летний футболист недоволен тем, как Суверенный фонд Саудовской Аравии (PIF) управляет клубами по отношению к конкурентам и считает, что «Ан Наср» мешает бороться за чемпионство. Подробнее об этом. Также он был против перехода Карима Бензема в «Ал Хилол» из-за нанесения ущерба конкуренции. Читать дальше.
Также сообщается, что задолженности по зарплате в клубе в Эр-Рияде также стали причиной отсутствия Криштиану в игре против «Ал Иттихад».
Журналист Саша Таволери, ссылаясь на источники, близкие к «Манчестер Юнайтед», сообщает, что английский клуб не заинтересован в возвращении португальского футболиста. Роналду играл за манкунианцев в период с 2003 по 2009 годы, а также с 2021 по 2022 годы.