«Ан Наср» ҳужумчиси Криштиану Роналдунинг иш ташлаши Карим Бензема ва Нголо Канте трансферларининг амалга ошишига таъсир кўрсатмоқда.
Аввалроқ португалиялик юлдуз Саудия Арабистони Суверен жамғармасини (PIF) клубларга, хусусан, «Ан Наср»га етарлича эътибор қаратмасликда («Ал Ҳилол» билан солиштирганда) айблаётгани хабар қилинганди. Шунингдек, у Карим Бенземанинг «Ал Ҳилол»га ўтишига «рақобатга зарар етказади» деган сабаб билан қарши чиқмоқда. Шу боис 40 ёшли форвард Саудия чемпионатининг «Ар Риёд»га қарши ўйинида майдонга тушишдан бош тортди.
LʼEquipe хабарига кўра, Нголо Кантенинг «Ал Иттиҳод»дан «Фенербаҳче»га ўтиши деярли тўлиқ келишиб олинган. Юcуф Ан Носири эса бунинг эвазига тескари йўналишда Жидда клубига ўтиши керак.
Бироқ Канте Истанбулга йўл ололмаяпти, чунки Ан Носири трансферини якунлаш учун «Ал Иттиҳод» Бенземанинг клубни ҳақиқатан тарк этишига ишонч ҳосил қилиши керак. Роналдунинг аралашуви сабабли франциялик футболчи ҳали ҳам «Ал Ҳилол»га ўтишини кутиб турибди, гарчи у аллақачон Риёд клуби билан келишувга эришган бўлса ҳам.
Криштиану PIF'га босим ўтказишда давом этмоқда. У Саудия Арабистонининг энг йирик клублари учун масъул бўлган молиявий орган «Ан Наср»га етарлича эътибор бермаяпти, деб ҳисоблайди. Ушбу қадам орқали у ўз клуби учун PIF'дан режалаштирилмаган қўшимча молиялаштириш олишни умид қилмоқда.

Забастовка форварда «Ан Насра» Криштиану Роналду влияет на осуществление трансферов Карима Бензема и Нголо Канте.
Ранее сообщалось, что португальская звезда обвиняет Суверенный фонд Саудовской Аравии (PIF) в недостаточном внимании к клубам, особенно к «Ан Насру», по сравнению с «Ал Хилол». Также он выступает против перехода Карима Бензема в «Ал Хилол», заявляя, что это повредит конкуренции. По этой причине 40-летний форвард отказался выйти на поле в матче чемпионата Саудовской Аравии против «Ар Рияда».
По данным L'Equipe, переход Нголо Канте из «Ал Итихад» в «Фенербахче» практически согласован. Юсуф Ан Носири, в свою очередь, должен перейти в обратном направлении в клуб из Джидды.
Однако Канте не может отправиться в Стамбул, так как для завершения трансфера Ан Носири «Ал Итихад» должен убедиться, что Бензема действительно покинет клуб. Из-за вмешательства Роналду французский футболист всё ещё ожидает перехода в «Ал Хилол», хотя он уже достиг соглашения с клубом из Эр-Рияда.
Криштиану продолжает оказывать давление на PIF. Он считает, что финансовый орган, отвечающий за крупнейшие клубы Саудовской Аравии, не уделяет должного внимания «Ан Насру». Этим шагом он надеется получить для своего клуба незапланированное дополнительное финансирование от PIF.