ОКМК клуби Суперлиганинг 14-турида аутсайдер – «Машъал»ни қабул қилди. Қийин ўтган беллашувда мезбонлар ирода кўрсатишди ва 2:1 ҳисобида ғалаба қозонишди.
Олмалиқликлар бош мураббийи Миржалол Қосимов баҳс якунида матбуот анжуманида ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
- Ўйинга келадиган бўлсак, муҳими уч очкога эга бўлдик. Бу қувонарли тарафи. Аммо йигитларга бу ўйин жуда оғир кечишини таъкидлаб ўтгандим. Сабаби рақибни «Қўқон-1912» ва «Насаф»га қарши ўйинларини футболчилар ҳам кўришди. Тартибли, ҳимоявий ўйин ва қарши ҳужумдан фойдаланиб, айнан қарши ҳужумга чиқишларини билардик. Шу сабабли йигитларга сабр, сабр ва шошилмасликни уқтирдик. Бироқ биринчи бўлимда айтган гапларимни охиригача етказа олмадим, шекилли. Чунки кўп хатоларга йўл қўйдик. Қолаверса, биргина хатоимиздан «Машъал» жамоаси яхши фойдаланиб кетди. Иккинчи бўлимда ўйинимизни янада кучайтириб, кўп вазиятлар яратдик, бироқ голга айлантира олмадик. Охир-оқибат стандартдан меҳнатимиз самара берди. Жуда қийин ўйин. Олдинги учрашувларимизга нисбатан икки баробар оғир бўлишини таъкидлагандим. Интизомли, тартибли ҳимояланган жамоани ёриб ўтиш ниҳоятда қийин. Энг кераклиги мухлисларимиз охиригача қўллаб-қувватлашди. Ғалаба билан табриклайман.
- Учрашувда футболчиларингиз орасида ўйинидан умуман кўнглингиз тўлмаганлари бўлдими?
- Унақа дея олмайман. Нимагаки, ҳар бир ўйинчи майдонга ғалабани хоҳлаб тушганди. Шошқалоқлик сабабли айрим хатоларга йўл қўйишди. Ютса жамоа ютади, ютқазса мураббий ютқазади, дейишади-ку. Бу ўйинда сабр етишмади. Лекин майдонга тушган ҳар бир ўйинчи жонини бериб, ғалабага ўз ҳиссасини қўшишди.
- Ҳакамни ўйинни бошқарувидан кўнглингиз тўлдими?
- Бу савол менга эмас. Уларни назорат қиладиган қўмитаси бор. Ўзлари баҳо беришади. Мен учун биз ўзимизни ўйинимизни қилишимиз керак», - дея Миржалол Қўшоқовичнинг сўзларини келтиради Tribuna.uz журналисти.

Тренер ОКМК поделился своими мыслями после матча против «Машъала».
Клуб ОКМК в 14-м туре Суперлиги принимал аутсайдера – «Машъал». В напряженной борьбе хозяева проявили волю и одержали победу со счетом 2:1.
Главный тренер Олмалыкской команды Миржалол Касымов поделился своими мыслями на пресс-конференции после матча.
- Что касается игры, главное – мы взяли три очка. Это радует. Однако я предупреждал ребят, что эта игра будет очень тяжелой. Потому что мы видели, как соперник играл против «Коканд-1912» и «Насаф». Они играют организованно, оборонительно и используют контратаки, мы это знали. Поэтому я подчеркивал ребятам необходимость терпения и избегания суеты. Но, похоже, не смог донести до них всё сказанное в первом тайме. Мы допустили много ошибок. Вдобавок, «Машъал» воспользовался одной из наших ошибок. Во втором тайме мы усилили свою игру, создали много моментов, но не смогли их реализовать. В конце концов, наши усилия дали результат со стандарта. Очень тяжелая игра. Я говорил, что будет в два раза тяжелее, чем предыдущие матчи. Против команды, дисциплинированно и организованно защищающейся, чрезвычайно сложно пробиться. Самое важное – наши болельщики поддерживали нас до конца. Поздравляю с победой.
- Есть ли игроки, чья игра вас абсолютно не удовлетворила в этом матче?
- Не могу сказать так. Каждый игрок вышел на поле с желанием победить. Из-за спешки допустили некоторые ошибки. Как говорят: если команда выигрывает, то выигрывает команда, если проигрывает, то проигрывает тренер. В этой игре не хватило терпения. Но каждый вышедший на поле игрок внес вклад в победу.
- Вы удовлетворены судейством матча?
- Этот вопрос не ко мне. Есть комитет, который их контролирует. Пусть они оценивают. Для меня главное – играть в свою игру», - приводит слова Миржалола Касымовича журналист Tribuna.uz.