Месси: «Футбол нуқтаи назаридан Англиядан устун эканимизни билардик»
Аргентина миллий жамоаси сардори Лионел Месси ЖЧ-2026 яримфиналида Англияга қарши кечган ва 2:1 ҳисобида якунланган баҳсдан сўнг ўз фикрларини билдирди.
«Агар Англияга мағлуб бўлганимизда, бу катта норозиликларга сабаб бўларди. Биз уларга бундай имкониятни бермадик. Футбол нуқтаи назаридан Англиядан устун эканимизни билардик», — деди Месси.
39 ёшли ҳужумчи мазкур баҳсда иккита голли узатмани амалга ошириб, Аргентина миллий жамоасининг кетма-кет иккинчи бор Жаҳон чемпионати финалига чиқишига муносиб ҳисса қўшди.
Эслатиб ўтамиз, Аргентина миллий жамоаси ЖЧ-2026 финалида Испанияга қарши майдонга тушади. Ҳал қилувчи баҳс 19 июл куни бўлиб ўтади.

Капитан сборной Аргентины Лионель Месси выразил свои мысли после полуфинального матча ЧМ-2026 против Англии, который завершился со счётом 2:1.
«Если бы мы проиграли Англии, это вызвало бы большое недовольство. Мы не дали им такой возможности. Мы знали, что с футбольной точки зрения превосходим Англию», — сказал Месси.
39-летний нападающий в этом матче сделал две голевые передачи и внёс значительный вклад в выход сборной Аргентины во второй раз подряд в финал чемпионата мира.
Напомним, что сборная Аргентины в финале ЧМ-2026 сыграет против Испании. Решающий матч состоится 19 июля.