Испания сардори финал олдидан жамоанинг асосий мақсадини яна бир бор эслатди.
Маrcа хабарига кўра, яримҳимоячи бутун турнир давомида жамоадошларига бир хил гапни такрорлаб келмоқда.
«Мен бу ерга Жаҳон чемпионлигини қўлга киритиш учун келганман», — дейди Родри.
Франция устидан 2:0 ҳисобидаги ғалабадан сўнг Испания ўз тарихида иккинчи бор Жаҳон чемпионати финалига йўл олди. Энди жамоа иккинчи жаҳон чемпионлиги учун бир қадам нарида турибди.
Манбага кўра, Испания лагерида финал олдидан хотиржамлик ҳукм сурмоқда. Футболчилар ҳали олдиларига қўйилган вазифани бажармаганликларини яхши тушунишмоқда ва бор эътиборларини Аргентина билан бўладиган ҳал қилувчи баҳсга қаратишган.
Родри аввалроқ мундиалда чемпионликка эришиш осон бўлмаслигини ҳам таъкидлаганди.
«Кимдир Жаҳон чемпионлигини қийинчиликсиз қўлга киритамиз деб ўйлаётган бўлса, адашади. Бу ерда дунёнинг энг кучли миллий жамоалари жамланган. Аммо жамоамиз бундай турнирда ғалаба қозониш учун зарур бўлган етукликни намойиш этмоқда», — деди испаниялик футболчи.
Эслатиб ўтамиз, ЖЧ-2026 финалида Испания ва Аргентина миллий жамоалари 19 июл куни АҚШнинг Ист-Ратерфорд шаҳридаги «МеtLife» стадионида ўзаро баҳс олиб боради.

Капитан сборной Испании напомнил о главной цели команды накануне финала.
Как сообщает Marca, полузащитник на протяжении всего турнира повторяет одно и то же своим товарищам по команде.
«Я приехал сюда, чтобы завоевать титул чемпиона мира», — говорит Родри.
После победы над Францией со счетом 2:0 Испания вышла в финал чемпионата мира во второй раз в своей истории. Теперь команда находится в шаге от второго титула чемпиона мира.
По информации источника, в лагере Испании перед финалом царит спокойствие. Футболисты хорошо понимают, что задача еще не выполнена, и сосредоточены на решающем поединке с Аргентиной.
Ранее Родри также подчеркнул, что завоевать титул чемпиона мира будет непросто.
«Если кто-то думает, что мы легко завоюем титул чемпиона мира, то ошибается. Здесь собраны сильнейшие национальные команды мира. Но наша команда демонстрирует зрелость, необходимую для победы в таком турнире», — заявил испанский футболист.
Напомним, что в финале ЧМ-2026 сборные Испании и Аргентины встретятся 19 июля на стадионе «MetLife» в Ист-Ратерфорде, США.