Мендеш Ўзбекистонга урган голи ҳақида: «Жарима зарбасини Роналду амалга оширади деб ўйлашди»
Португалия миллий жамоаси ҳимоячиси Нуну Мендеш Ўзбекистонга (5:0) қарши Жаҳон чемпионати баҳсида жарима тўпидан урган голи ҳақида фикр билдирди.
«ПСЖ» аъзоси 17-дақиқасида тўғридан тўғри жарима зарбасидан Абдувоҳид Неъматов дарвозасини ишғол қилди. Тўп олдида ҳужумчи Криштиану Роналду ҳам турганди.
«Биз буни машқ қилганмиз. Ҳамма жарима зарбасини Криштиану тепади деб кутади. Буни яна такрорлаш мумкин. Балки мен билан бу сафар ўхшамас, лекин бошқа ўйинчилар билан амалга ошиши мумкин.
Хурсандми. Жуда диққат билан ўйнадик. Гуруҳда биринчи бўлиш учун кейинги баҳсга тайёрланишимиз керак.
Танқид — футболнинг бир қисми, бунга ўрганиб қолганмиз. Жамоада ҳамма бир-бирига ёрдам беради. Биз бунга тайёрмиз. Энг муҳими — ўз ғоямизга ва мураббий биздан нимани хоҳлаётганига эътибор қаратиш»,

Защитник сборной Португалии Нуну Мендеш поделился своими мыслями о голе, забитом со штрафного удара в матче против Узбекистана (5:0) в отборочном цикле чемпионата мира.
Игрок «ПСЖ» на 17-й минуте поразил ворота Абдувахида Нематова прямым ударом со штрафного. У мяча также находился нападающий Криштиану Роналду.
«Мы отрабатывали это на тренировках. Все ждут, что штрафной пробьёт Криштиану. Это можно повторить. Возможно, у меня не получится в следующий раз, но это может сработать с другими игроками.
Рад. Мы играли очень внимательно. Нужно готовиться к следующему матчу, чтобы занять первое место в группе.
Критика — часть футбола, мы к этому привыкли. В команде все помогают друг другу. Мы готовы к этому. Главное — сосредоточиться на наших идеях и на том, чего хочет от нас тренер», — сказал Мендеш в интервью TVI.