«Ковентри» бош мураббийи Фрэнк Лэмпард АПЛ 1-турида «Арсенал»га қарши учрашувдаги 0:3 ҳисобидаги мағлубиятдан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
«Бу биз учун жиддий синов эди. «Арсенал» — ажойиб жамоа. Йигитларимиз учун бу даражани тушуниш борасида яхши сабоқ бўлди. Рақиб ҳақиқий чемпионлардек ўйнади.
«Арсенал» бу стадионда кўплаб жамоаларни мағлуб этган. Футболчиларим бундан яхшироқ натижага лойиқ. Улар мағлуб бўлганимизни тушуниб турибди ва бу ўйиндан сабоқ чиқаради.
Ўтган мавсум бошида «Лидс» ҳам Чемпионшипдан бу ерга келиб, 0:5 ҳисобида мағлуб бўлган, аммо АПЛда қолган. Мен шошилинч хулосалар чиқармайман. Биз чемпионатга мослашишимиз керак», — деди Лэмпард.

Главный тренер «Ковентри» Фрэнк Лэмпард поделился своими мыслями после поражения со счётом 0:3 в матче 1-го тура АПЛ против «Арсенала».
«Это было серьёзное испытание для нас. «Арсенал» — отличная команда. Для наших ребят это было хорошим уроком в понимании уровня, на котором они должны играть. Соперник играл как настоящие чемпионы.
«Арсенал» победил здесь много команд. Мои футболисты заслуживают лучшего результата. Они понимают, что мы проиграли, и извлекут уроки из этой игры.
В прошлом сезоне в начале пути «Лидс» также пришёл из Чемпионшипа и проиграл здесь 0:5, но остался в АПЛ. Я не собираюсь делать поспешных выводов. Нам нужно адаптироваться к чемпионату», — сказал Лэмпард.