«Барселона»нинг «Камп Ноу» стадионини реконструкция қилиш ишлари вақтида 54 ёшли ишчи бахтсиз ҳодиса оқибатида вафот этди.
Cadena CER хабарига кўра, ҳодиса жума куни қурилиш ишлари давомида содир бўлган. Тасдиқланмаган маълумотларга кўра, ишчи бўёқ ишлари билан шуғулланаётган пайтда кўтарувчи платформада туриб қурилиш тўсинига урилган.
«Барселона» ҳодиса юзасидан расмий баёнот бериб, шундай деди: «Клуб «Камп Ноу» реконструкцияси вақтида ишлаб чиқаришдаги бахтсиз ҳодиса оқибатида ҳалок бўлган ишчининг вафоти муносабати билан чуқур қайғуда».
Клуб президенти Жоан Лапорта марҳумнинг оила аъзоларига шахсан ҳамдардлик билдириб, «Барселона» уларга зарур ёрдам кўрсатишини таъкидлади.
Манба маълумотига кўра, ҳодиса юзасидан Каталония полицияси ҳамда минтақавий бизнес ва меҳнат департаменти тергов олиб бормоқда.
Маълумот учун, бу 2023 йилда бошланган «Камп Ноу» реконструкцияси давомида қайд этилган илк ўлим билан якунланган бахтсиз ҳодиса ҳисобланади.

Во время реконструкции стадиона «Камп Ноу» клуба «Барселона» в результате несчастного случая погиб 54-летний рабочий.
По информации Cadena SER, инцидент произошел в пятницу во время строительных работ. По неподтвержденным данным, рабочий занимался покраской, находясь на подъемной платформе, и ударился о строительную балку.
«Барселона» выпустила официальное заявление по поводу происшествия, в котором говорится: «Клуб глубоко скорбит по случаю смерти рабочего в результате несчастного случая на производстве во время реконструкции «Камп Ноу».
Президент клуба Жоан Лапорта лично выразил соболезнования семье погибшего и подчеркнул, что «Барселона» окажет им необходимую помощь.
Согласно источнику, каталанская полиция и региональные департаменты бизнеса и труда проводят расследование инцидента.
Для справки, это первый зарегистрированный смертельный случай во время реконструкции «Камп Ноу», начавшейся в 2023 году.