Ўзбекистон миллий жамоаси ва «Сурхон» ҳимоячиси Беҳруз Каримов фаолиятиин Швейцарияда давом эттиради. Бу ҳақда журналист Нарзулла Сайдуллаев хабар берди.
Манбага кўра, 18 ёшли футболчи «Лугано» билан шартнома имзолаши кутилмоқда. Барча расмиятчиликлар тез орада ҳал қилинади.
«Лугано» клуби 1908 йилда ташкил топган. Янги мавсумда жамоа Конференциялар лигаси иккинчи саралаш босқичида иштирок этиш ҳуқуқини қўлга киритган.
Каримов Ўзбекистон миллий жамоаси билан ЖЧ-2026да иштирок этди. Унинг мундиалдаги ўйинлари туфайли Европа жамоалари қизиқиш билдираётганди.

Бехруз Каримов продолжит карьеру в Швейцарии – источник
Защитник национальной сборной Узбекистана и "Сурхон" Бехруз Каримов продолжит карьеру в Швейцарии. Об этом сообщил журналист Нарзулло Саидуллаев.
По данным источника, 18-летний футболист, как ожидается, подпишет контракт с "Лугано". Все формальности скоро будут улажены.
Клуб "Лугано" был основан в 1908 году. В новом сезоне команда получила право участвовать во втором отборочном раунде Лиги конференций.
Каримов участвовал в ЧМ-2026 с национальной сборной Узбекистана. Благодаря его играм на мундиале, европейские клубы проявляют интерес к игроку.