«ПСЖ» ва «Барселона» жамоалари «Манчестер Сити» яримҳимоячиси Родри учун курашга қўшилди. Бу ҳақда RMC Sport нашри хабар берди.
Манбага кўра, Париж клуби ярим ҳимоячининг трансфер шартларини билиш учун «шаҳарликлар» билан боғланган.
Каталония клуби эса Френки де Йонгнинг жароҳатидан сўнг майдон марказини кучайтиришни мақсад қилган ва испаниялик 30 ёшли футболчига эътибор қаратган.
Қайд этилишича, Родрини ўз сафига қўшиб олиш пойгасида «Реал» пешқадамлик қилмоқда. Мадридликлар хавбек билан келишувга эришиб бўлишган, аммо бу трансфер учун қўшимча маблағ топиш мақсадида ўз яримҳимоячиларидан бирини сотишларига тўғри келади.

Команды "ПСЖ" и "Барселона" присоединились к борьбе за полузащитника "Манчестер Сити" Родри. Об этом сообщил RMC Sport.
По данным источника, парижский клуб связался с "горожанами", чтобы узнать условия трансфера полузащитника.
Каталонский клуб, в свою очередь, после травмы Френки де Йонга нацелился усилить центр поля и обратил внимание на 30-летнего испанца.
Отмечается, что "Реал" лидирует в гонке за подписание Родри. Мадридцы уже достигли соглашения с хавбеком, но для этого трансфера им придется продать одного из своих полузащитников, чтобы найти дополнительные средства.