«Тоттенҳэм» бош мураббийи Роберто Де Зерби яримҳимоячи Лукас Бергваллнинг келажаги борасида ўз фикрларини билдирди.
ESPN хабарига кўра, италиялик мутахассис клубда қолишни истамайдиган футболчилар жамоани тарк этиши кераклигини таъкидлади.
«Мен «Тоттенҳэм»га келганимдаёқ ўз позициямни аниқ айтганман. Бу ерда бўлишни истамайдиган, бахтли бўлмаган ва ушбу клуб шарафини ҳимоя қилишдан фахрланмайдиган футболчи кетиши керак», — деди Де Зерби.
Мураббий ҳозирча Бергвалл билан шахсан суҳбатлашмаганини, бироқ яқин кунларда бу масалани муҳокама қилишини айтди.
«Мен ҳали Лукас билан гаплашмадим. Яқин кунларда суҳбатлашамиз ва клуб, унинг ўзи, мен ҳамда барчамиз учун энг яхши ечимни топамиз. Ҳеч қандай можаро йўқ. Лукас жуда, жуда катта истеъдод», — дея қўшимча қилди мутахассис.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ «Тоттенҳэм» Лукас Бергвалл бўйича «Ноттингҳэм Форест» ва «Нюкасл»нинг таклифларини рад этганди.

Де Дзерби высказался о будущем Бергвалля
Главный тренер «Тоттенхэма» Роберто Де Дзерби поделился своими мыслями о будущем полузащитника Лукаса Бергвалля.
По сообщениям ESPN, итальянский специалист подчеркнул, что футболисты, которые не хотят оставаться в клубе, должны покинуть команду.
«Как только я пришел в «Тоттенхэм», я ясно заявил свою позицию. Игрок, который не хочет быть здесь, не счастлив и не гордится защищать честь этого клуба, должен уйти», — сказал Де Дзерби.
Тренер отметил, что пока еще лично не разговаривал с Бергваллем, но в ближайшие дни обсудит этот вопрос.
«Я еще не говорил с Лукасом. В ближайшие дни мы проведем беседу и найдем лучшее решение для клуба, его самого, меня и всех нас. Никакого конфликта нет. Лукас — очень, очень талантливый игрок», — добавил специалист.
Напомним, ранее «Тоттенхэм» отклонил предложения «Ноттингем Форест» и «Ньюкасла» по поводу Лукаса Бергвалля.