«Интер Майами» «Барселона» билан музокаралар ҳақидаги хабарларни рад этди
«Интер Майами» «Барселона» билан Жоан Гампер кубоги доирасидаги эҳтимолий ўртоқлик баҳси юзасидан музокаралар олиб борилгани ҳақидаги хабарларни инкор этди.
Аввалроқ Испания ОАВида Лионел Месси жамоаси 2027 йилда анъанавий мавсумолди турнири — Жоан Гампер кубогида «Барселона»нинг рақиби бўлиши мумкинлиги ҳақида маълумотлар тарқалганди.
Бироқ «Интер Майами» вакиллари ушбу масала бўйича клублар ўртасида на расмий, на норасмий музокаралар ўтказилганини маълум қилди.
Шу тариқа, Лионел Мессининг «Камп Ноу»га қайтиши ҳақидаги тахминлар ҳозирча фақат назарий эҳтимол бўлиб қолмоқда.
Маълумот учун, Жоан Гампер кубоги «Барселона»нинг анъанавий мавсумолди турнири ҳисобланади. Лионел Месси 2004–2021 йиллар давомида Каталония клуби сафида тўп тепган ва клуб тарихидаги энг яхши тўпурар ҳисобланади.

«Интер Майами» опроверг сообщения о переговорах с «Барселоной»
«Интер Майами» опроверг сообщения о переговорах с «Барселоной» по поводу возможного товарищеского матча в рамках Кубка Жоана Гампера.
Ранее в испанских СМИ появились данные, что команда Лионеля Месси может стать соперником «Барселоны» в традиционном предсезонном турнире — Кубке Жоана Гампера в 2027 году.
Однако представители «Интер Майами» заявили, что по данному вопросу между клубами не велись ни официальные, ни неофициальные переговоры.
Таким образом, предположения о возвращении Лионеля Месси на «Камп Ноу» пока остаются лишь теоретической возможностью.
Для справки, Кубок Жоана Гампера считается традиционным предсезонным турниром «Барселоны». Лионель Месси выступал за каталонский клуб с 2004 по 2021 год и является лучшим бомбардиром в истории клуба.