Денисов: «Месси — феномен, аммо Роналдуга мухлислик қиламан»
Ўзбекистон миллий жамоасининг собиқ ҳимоячиси Виталий Денисов Лионел Месси ҳамда Криштиану Роналду ўртасидаги рамзий рақобат ҳақида фикр билдирди.
«Месси — феномен. Унга ўхшаган футболчилар, Роналду каби юлдузлар ҳар 100 йилда бир марта туғилади. Аммо улар ўртасида мен Криштиануга мухлислик қиламан. Ростини айтсам, у Ўзбекистонга қарши ўйинда гол уриб юбормаслигини истардим (кулади). Лекин барча ҳиссиётларни четга суриб қарасак, мен уни қўллаб-қувватлайман. Месси ва Роналду жуфтлигидан ҳар иккиси ҳам жаҳон чемпионатида яна голлар уришга улгуради», — деди Денисов Metaratings нашрига.
Маълумот учун, Месси Австрияга қарши баҳсда дублни расмийлаштириб, жаҳон чемпионатлари тарихидаги энг яхши тўпурарга айланди. Унинг мундиаллардаги голлари сони 18 тага етди.

Денисов: «Месси — феномен, но я болею за Роналду»
Бывший защитник сборной Узбекистана Виталий Денисов высказался о символическом соперничестве между Лионелем Месси и Криштиану Роналду.
«Месси — феномен. Такие футболисты, как он, звезды уровня Роналду рождаются раз в сто лет. Но из них я болею за Криштиану. Честно говоря, я не хотел бы, чтобы он забил гол в матче против Узбекистана (смеётся). Но если отбросить все эмоции, я поддерживаю его. Из дуэта Месси и Роналду оба ещё смогут забить на чемпионате мира», — сказал Денисов в интервью изданию Metaratings.
Для справки, Месси оформил дубль в матче против Австрии и стал лучшим бомбардиром в истории чемпионатов мира. Теперь на его счету 18 голов на мундиалях.