«Аякс» «Барселона»нинг 19 ёшли футболчисини ижарага олмоқчи
«Барселона» ҳимоячиси Хофре Торрентс фаолиятини Нидерландия чемпионатида давом эттириши мумкин. Бу ҳақда Mundo Deportivo нашри хабар берди.
Манбага кўра, «Аякс» жамоаси 19 ёшли қанот ҳимоячисига жиддий қизиқмоқда ва уни ўз сафига қўшиб олиш истагида.
Ўз навбатида «Барселона» ҳам Торрентсни кўпроқ ўйин амалиётига эга бўлиши учун ижарага беришга тайёр. Футболчи ўтган мавсум жамоанинг асосий таркиби билан машғулот ўтказган. Бироқ тўпиғидан олган жароҳати сабаб мавсумнинг иккинчи ярмини тўлиқ ўтказиб юборганди.
Қайд этилишича, Торрентс трансферига «Аякс»нинг янги бош мураббийи Мичел Санчеснинг шахсан ўзи қизиқиш билдирмоқда.

Защитник «Барселоны» Хофре Торрентс может продолжить карьеру в чемпионате Нидерландов. Об этом сообщает издание Mundo Deportivo.
По информации источника, команда «Аякс» серьезно заинтересована в 19-летнем фланговом защитнике и хочет пополнить им свои ряды.
В свою очередь, «Барселона» также готова отдать Торрентса в аренду, чтобы он получил больше игровой практики. Футболист в прошлом сезоне тренировался с основной командой. Однако из-за травмы лодыжки он полностью пропустил вторую половину сезона.
Отмечается, что на трансфер Торрентса лично заинтересован новый главный тренер «Аякса» Мичел Санчес.