Ёш яримҳимоячи Лондон клуби билан 2032 йилгача битим имзолади.
«Челси» яримҳимоячи Жесси Дерри билан шартнома узайтирилганини расман эълон қилди. Бу ҳақда Лондон клуби матбуот хизмати хабар берди.
Янги келишувга кўра, ёш футболчининг шартномаси 2032 йилнинг 30 июнига қадар амал қилади.
«Фаолиятимни «Челси» каби буюк клуб билан боғлаш — ушалган орзу. Мени олдинда нималар кутаётганидан жуда ҳаяжондаман. Сўнгги 12 ой ичида «Челси»га илк келган пайтимдагидан мутлақо бошқа футболчига айландим. Бунда бирга ишлаган барча мураббийларнинг ҳиссаси катта. Ўтган мавсум асосий жамоада дебют қилганимдан сўнг фаолиятимни бошқа жойда давом эттиришни тасаввур ҳам қила олмайман», — деди Дерри.
Эслатиб ўтамиз, Жесси Дерри 2025 йилнинг ёзида «Кристал Пэлас»дан «Челси» сафига келиб қўшилган. У жорий йилнинг феврал ойида Англия кубогида «Ҳалл Сити»га қарши баҳсда асосий жамоа сафидаги дебютини ўтказган.
Шунингдек, футболчи май ойида «Ноттингҳэм Форест»га қарши ўйинда жиддий жароҳат олиб, майдонда ҳушини йўқотганди.

«Челси» продлил контракт с Джесси Дерри
«Челси» официально объявил о продлении контракта с полузащитником Джесси Дерри. Об этом сообщила пресс-служба лондонского клуба.
Согласно новому соглашению, контракт молодого футболиста будет действовать до 30 июня 2032 года.
«Связать свою карьеру с таким великим клубом, как «Челси», — это сбывшаяся мечта. Я очень взволнован ожиданиями того, что меня ждет впереди. За последние 12 месяцев я стал совершенно другим футболистом по сравнению с тем, каким я пришел в «Челси». Большая заслуга в этом всех тренеров, с которыми я работал. После дебюта в основной команде в прошлом сезоне я не могу представить себе продолжение карьеры в другом месте», — сказал Дерри.
Напомним, Джесси Дерри присоединился к «Челси» летом 2025 года из «Кристал Пэлас». В феврале этого года он дебютировал в основном составе в матче Кубка Англии против «Халл Сити».
Также футболист в мае получил серьезную травму в игре против «Ноттингем Форест», потеряв сознание на поле.