«Фиорентина» «Удинезе» яримҳимоячиси Артур Атта трансфери бўйича келишувга эришди.
Манбага кўра, клублар ўртасидаги музокаралар муваффақиятли якунланган. Трансфер суммаси 30 миллион евро, қўшимча бонуслар ва футболчининг кейинги сотувидан фоиз олиш бандини ўз ичига олади.
Қайд этилишича, келишув «Удинезе» президенти Жампаоло Потсо ҳамда «Фиорентина» спорт директори Фабио Паратичи иштирокида якунланган.
Романо таъкидлашича, Артур Атта айни пайтда Флоренцияга йўл олган. У тиббий кўрикдан ўтгач, «Фиорентина» билан шартнома имзолайди.
Шунингдек, манбага кўра, аввал тарқалган хабарларга қарамай, футболчи трансфери юзасидан на «Милан», на «Интер» билан музокаралар олиб борилган.

Французский полузащитник отправился во Флоренцию для медосмотра и подписания контракта.
Согласно источнику, переговоры между клубами завершились успешно. Сумма трансфера составляет 30 миллионов евро и включает в себя дополнительные бонусы, а также пункт о получении процента от будущей продажи игрока.
Отмечается, что соглашение было завершено при участии президента «Удинезе» Джампаоло Поццо и спортивного директора «Фиорентины» Фабио Паратичи.
Романо подчеркивает, что Артур Атта уже направился во Флоренцию. После прохождения медосмотра он подпишет контракт с «Фиорентиной».
Также, согласно источнику, несмотря на ранее появлявшиеся слухи, переговоры о трансфере игрока не велись ни с «Миланом», ни с «Интером».