«Челси» ҳимоячиси Трево Чалоба Премер-лига ўйинида «Брайтон»дан йирик мағлубият сабабларини айтиб ўтди (0:3).
«Кўклар» мураббийи Лиам Росенор ўйинчиларнинг астойдил ҳаракат қилмаганидан шикоят қилди, аммо Чалобанинг сўзларига кўра, муаммо бошқа нарсада эди.
«Гап ҳаракатда эмас – йигитлар бутун кучини сарфлашди. Кийини хонасида барча чарчаганини сезилиб турганди. Биз бор кучимиз билан ҳаракат қилдик, югурдик, аммо бугун майдондаги бир жамоа иккинчисидан шунчаки кучлироқ эди», – дея Чалобанинг сўзларини келтирди Фабрицио Романо.
Маълумот учун, «Челси» учун бу мағлубият чемпионатда кетма-кет бешинчиси бўлди ва ушбу баҳсларда лондонликлар гол ҳам ура олмади.

Чалоба объяснил разгром «Челси»: «Нас переиграли»
Защитник «Челси» Трево Чалоба назвал причины крупного поражения от «Брайтона» в матче Премьер-лиги (0:3).
Тренер «синих» Лиам Росеньор пожаловался на недостаточную самоотдачу игроков, однако, по словам Чалоба, проблема заключалась в другом.
«Дело не в стараниях – парни выложились на полную. В раздевалке было видно, как все устали. Мы отдавали все силы, бегали, но сегодня нас просто переиграли», – передаёт журналист Фабрицио Романо слова английского футболиста.
Для «Челси» это поражение стало пятым кряду в рамках чемпионата, причём во всех пяти случаях лондонцам не удавалось забить.