«Барселона» клуби «Манчестер Сити»да тўп тепаётган испаниялик яримҳимоячи Родрини сотиб олиш бўйича учинчи таклифни беришга тайёргарлик кўрмоқда. Бу ҳақда таниқли журналист ва инсайдер Фабрицио Романо X ижтимоий тармоғида маълум қилди.
Манбага кўра, «шаҳарликлар» каталонияликларнинг дастлабки икки таклифини — мос равишда 50 ва 60 миллион еврони рад этган. Клублар яна тўғридан тўғри музокараларни давом эттиради. Таъкидланишича, АПЛ клуби Родри учун камида 80 миллион евро олишни истамоқда.
Англия чемпионатининг 2025/2026 йилги мавсумида 30 ёшли яримҳимоячи 21 та ўйинда майдонга тушиб, 1 та гол урган. Шунингдек, унинг ҳисобида Чемпионлар лигасида 5 та баҳс ҳам бор.

Клуб «Барселона» готовится сделать третье предложение по приобретению испанского полузащитника Родри, выступающего за «Манчестер Сити». Об этом сообщил известный журналист и инсайдер Фабрицио Романо в социальной сети X.
Согласно источнику, «горожане» отклонили первые два предложения каталонцев — соответственно на 50 и 60 миллионов евро. Клубы продолжат прямые переговоры. Отмечается, что клуб из АПЛ хочет получить за Родри не менее 80 миллионов евро.
В чемпионате Англии сезона 2025/2026 30-летний полузащитник провел 21 матч и забил 1 гол. Также на его счету 5 игр в Лиге чемпионов.