Испания миллий жамоаси яримҳимоячиси трансфери каталонияликларга тахминан қанчага тушиши маълум.
Испания миллий жамоаси сардори Родрининг «Манчестер Сити»дан «Барселона»га кўчиб ўтиши испанларга 210 млн еврога тушиши мумкин. Испаниянинг AS нашри хабарига кўра, каталонияликлар футболчига йиллик 15 млн евро, солиқлардан кейин, маош билан 4 йиллик шартнома таклиф қилганлар.
Мамлакатдаги солиқ тизимини инобатга олсак, «Барселона» Родрининг маоши учун ҳар мавсум 34 млн евро сарфлашига тўғри келади. Трансфер учун сарфланиши кутилаётган 80 млн евро ва агентлар учун тўланадиган комиссия пуллари билан умумий харажат 210 млн евродан ошиб кетиши мумкин. Аввалроқ инглизлар испанларнинг дастлабки иккита таклифини рад этгани маълум қилинганди.
Таъкидланишича, шартнома муддати бир йилгина қолган футболчиларни арзонроқ нархда трансфер қилиниши ўтмишда қолган. Бу каби охирги келишув сифатида германиялик Тони Крооснинг «Бавария»дан «Реал»га 20 млн евро эвазига кўчиб ўтганини эслаш мумкин.

Расходы «Барселоны» на трансфер Родри могут превысить € 210 млн — AS
Сделка по переходу полузащитника сборной Испании из «Манчестер Сити» может обойтись каталонцам в крупную сумму.
Сделка по переходу полузащитника сборной Испании Родри из «Манчестер Сити» может обойтись «Барселоне» в € 210 млн. Как сообщает издание AS, каталонцы предложили футболисту четырёхлетний контракт с зарплатой в € 15 млн в год после вычета налогов.
С учётом налогов «Барселона» будет тратить на зарплату Родри € 34 млн за сезон. Эти расходы с учётом запрашиваемых € 80 млн за трансфер и комиссионных агентам увеличивают общие расходы на сделку до € 210 млн. Ранее сообщалось, что англичане отклонили два предложения каталонцев по игроку.
Отмечается, что трансферы футболистов за год до истечения контракта по сниженной стоимости — пережиток прошлого. Последней такой сделкой был переход немца Тони Крооса из «Баварии» в «Реал» за € 20 млн за 12 месяцев до истечения соглашения с мюнхенцами.