«ПСЖ» Годтснинг трансферидан кейин, Барколани «Ливерпул»га қўйиб юборишга тайёр — TEAMtalk
Парижликлар вингер учун талаб қилинаётган суммани камайтиришга розилиги ҳақида инглизларни хабардор қилишга ҳам улгурди.
«ПСЖ» «Ливерпул»га «Аякс» қанот ҳужумчиси Мика Годтснинг трансферидан сўнг вингер Бредли Баркола учун сўралаётган нархни туширишга тайёрлигини маълум қилган. TEAMtalk нашрининг ёзишича, бу икки трансфер бир-бири билан чамбарчас боғлиқ.
Манбага кўра, «Ливерпул» Барколани 117 миллион еврога баҳолаётган бўлса, парижликлар уни сотишдан қарийб 146 миллион евро ишлаб олмоқчи. «ПСЖ» Годтс бўйича «Аякс»нинг талабларига яқин янги таклиф билан чиқди ва 21 ёшли футболчи борасидаги келишувга шу ҳафта охирида эришилиши кутилмоқда.
Испаниялик Ферран Торреснинг «Барселона»дан ўтиши бўйича келишув мавжуд, бироқ у ҳужумчи Гонсалу Рамуш билан рақобатчи бўлиши кутилмоқда. Яримҳимоячи Магнес Аклиуш кореялик Ли Кан Иннинг ўрнига харид қилинган бўлса, Годтс Баркола кетганидан сўнг бўшайдиган ўринни тўлдирадиган футболчи бўлади.

«ПСЖ» сообщил «Ливерпулю», что готов снизить запрашиваемую цену за вингера Брэдли Баркола после трансфера флангового нападающего «Аякса» Мики Годтса. Как сообщает издание TEAMtalk, два перехода тесно связаны между собой.
По данным источника, «Ливерпуль» оценивает Баркола в € 117 млн, а парижане хотят выручить около € 146 млн. «ПСЖ» сделал новое предложение по Годтсу, которое теперь близко к оценке «Аякса», и ожидается, что соглашение по 21-летнему игроку может быть достигнуто в эти выходные.
Испанец Ферран Торрес уже имеет соглашение о переходе из «Барселоны», но его рассматривают в качестве замены форварду Гонсалу Рамушу. Полузащитник Магнес Аклиуш был приобретен на замену корейцу Ли Кан-Ину, а Годтс станет игроком, предназначенным для заполнения вакантного места, которое освободится после ухода Баркола.