«Милан» Нкункуни машғулотлардан четлатди ва уни сотиб юбориш ниятида — Романо
Италиянинг «Милан» клуби франциялик футболчиси Кристофер Нкунку билан хайрлашиш ниятида. Бу ҳақда машҳур инсайдер ва журналист Фабрицио Романо ўзининг Х тармоғидаги саҳифасида хабар берди.
«Милан» Кристофер Нкункуни машғулотларга қўймаслик ҳақидаги қарори борасида огоҳлантирди. Нкунку «Милан»ни ижара ҳуқуқи асосида ёки тўлақонли тарк этиши мумкин. Италия ва чет эл клублари футболчи агенти билан музокараларни бошлаб юборган», — деб ёзади Романо.
Маълумот учун, 2025/2026-йилги мавсум А Серияда 28 ёшли Кристофер Нкунку 32 ўйинда майдонга тушиб, 7 та гол урди ва 3 та голли узатма етказиб берди. Шунингдек, футболчи ҳисобида Италия кубоги доирасидаги 2 ўйин ва 1 та гол мавжуд.

«Милан» отстранил Нкунку от тренировок и планирует расстаться с игроком — Романо
Итальянский «Милан» планирует расстаться с французским нападающим Кристофером Нкунку. Об этом сообщил журналист Фабрицио Романо в социальной сети Х.
«Милан» уведомил Кристофера Нкунку о решении не допускать его к тренировкам с командой. Нкунку может быть доступен для аренды или постоянного трансфера из проекта Аморима в «Милане». Клубы в Италии и за рубежом ведут переговоры с его агентами», — написал Романо.
В сезоне-2025/2026 итальянской Серии А 28-летний Кристофер Нкунку провёл 32 матча, в которых забил семь мячей и отдал три голевые передачи. Также на его счету две игры и один гол в Кубке Италии.