Жоржина никоҳ маросимидан кейин ҳам ўзнинг қизлик фамилиясини сақлаб қолган.
Криштиану Роналду ва Жоржина Родригес 11 август куни расман никоҳдан ўтгани хабар қилинган эди. Португалиянинг “Jornal de Notícias” нашрининг ёзишича, маросим Кашкайшдаги жуфтлик қароргоҳида махфий тарзда ўтказилган ва унда Роналдунинг онаси, акаси ҳамда опа-сингиллари иштирок этмаган.
Фуқаролик никоҳ маросими жуфтликнинг бир йил аввалги никоҳ таклифидан кейин ташкил этилган. Тантана кундузи бўлиб ўтган ва Портудан махсус келган фуқаролик ҳолати далолатномаларини қайд этиш ходими томонидан ўтказилган. Роналду ва Жоржина никоҳ узуклари акс этган суратни ижтимоий тармоқларга жойлаштириб, унга исмларининг бош ҳарфлари — “C❤️G”ни ёзган.
Маросимда жуфтликнинг беш нафар фарзанди — кичик Криштиану, Ева, Матео, Алана Мартина ва Белла Эсмералда ҳам қатнашган. Никоҳда гувоҳ сифатида Роналдунинг “Спортинг”даги давридан буён дўсти бўлган Мигел Пайшау, Жоржинанинг опаси Ивана Родригес, испаниялик заргар Хосе Родригес Сангил ва унинг рафиқаси Моника Гонсалес Мартинес иштирок этган.
Никоҳ гувоҳномасида жуфтликнинг доимий яшаш манзили Саудия Арабистони пойтахти Ар-Риёд экани кўрсатилган. Шунингдек, Роналду ҳам, Жоржина ҳам никоҳдан кейин фамилиясини ўзгартирмаган. Шу тариқа, Жоржина Родригес никоҳдан кейин ҳам ўзининг қизлик фамилиясини сақлаб қолган.
Маросимда Роналдунинг оила аъзолари — онаси Долорес, акаси ва опа-сингиллари қатнашмаган. Тантана оммадан узоқда ва ёпиқ тарзда ўтказилган. Бироқ бу ҳолат оилада зиддият борлигини англатмаслиги мумкин. Роналдунинг онаси Долорес ва опаси Катя ижтимоий тармоқлардаги никоҳ ҳақидаги постга юрак белгиси қолдирган.
Шунингдек, Катя Авейру Мадейрадан қайтганидан кейин никоҳдан бир кун ўтиб, Роналдунинг Кашкайшдаги уйига борган. Бу ҳам футболчининг оила аъзолари билан муносабатлари сақланиб қолаётганини кўрсатади.
Никоҳдан бир кун ўтиб, Роналду ва Жоржина фарзандлари билан Саудия Арабистонига қайтган. 41 ёшли футболчи “Ан-Насср” таркибида янги мавсумга тайёргарликни аллақачон бошлаб юборган. Жуфтликнинг никоҳ маросими эса кенг омма иштирокисиз, яқинлар доирасида ўтказилган.

После церемонии Джорджина сохранила свою девичью фамилию.
Сообщалось, что Криштиану Роналду и Джорджина Родригес официально поженились 11 августа. Португальское издание “Jornal de Notícias” сообщает, что церемония прошла секретно в резиденции пары в Кашкайше, и на ней не присутствовали мать, брат и сестры Роналду.
Гражданская свадебная церемония была организована спустя год после их помолвки. Торжество прошло в дневное время и было проведено регистратором актов гражданского состояния, специально приехавшим из Порту. Роналду и Джорджина разместили в социальных сетях фото с обручальными кольцами с инициалами — “C❤️G”.
На церемонии присутствовали пять детей пары — маленький Криштиану, Ева, Матео, Алана Мартина и Белла Эсмеральда. В качестве свидетелей на свадьбе присутствовали друг Роналду со времён “Спортинга” Мигел Пайшау, сестра Джорджины Ивана Родригес, испанский ювелир Хосе Родригес Сангил и его жена Моника Гонсалес Мартинес.
В свидетельстве о браке указано, что постоянным местом жительства пары является Эр-Рияд, столица Саудовской Аравии. Также ни Роналду, ни Джорджина не изменили своих фамилий после свадьбы. Таким образом, Джорджина Родригес сохранила свою девичью фамилию после замужества.
На церемонии не было членов семьи Роналду — матери Долорес, брата и сестёр. Торжество прошло в закрытом формате, вдали от публики. Однако это не обязательно указывает на наличие разногласий в семье. Мать Роналду Долорес и его сестра Катя оставили сердечные отметки под постами о свадьбе в социальных сетях.
Кроме того, Катя Авейру посетила дом Роналду в Кашкайше на следующий день после свадьбы, вернувшись из Мадейры. Это также свидетельствует о том, что отношения футболиста с семьей сохраняются.
На следующий день после свадьбы Роналду и Джорджина вернулись в Саудовскую Аравию с детьми. 41-летний футболист уже начал подготовку к новому сезону в составе “Аль-Насра”. Свадебная церемония пары прошла без широкой публики, в кругу близких.