Мареска: «Андерсон «Сити»да ўзини кўрсата олишига ишонаман»
«Манчестер Сити» клуби бош мураббийи Энцо Мареска яримҳимоячи Эллиот Андерсоннинг келажаги ҳақида фикрларини билдириб ўтди.
«Тўлиқ ишонамизки, Андерсон яқин беш йил мобайнида «Манчестер Сити»да ўзини яхши томондан кўрсата олади. Бу борада ҳеч қандай шубҳам йўқ. Эллиотдан ўзи ва жамоа учун максимал фойдали равишда фойдаланишга ҳаракат қиламиз», — деди Мареска.
Эслатиб ўтамиз, «Манчестер Сити» 23 ёшли Андерсонни «Ноттингҳем Форест»дан 135 миллион евро, клуб рекорди, эвазига сотиб олди.
Маълумот учун, 2025/26-йилги мавсумда Андерсон барча мусобақаларни инобатга олганда 50 та ўйинда майдонга тушиб, 4 та гол урди ва 5 та голли узатма етказиб берди.

Мареска: «Не сомневаюсь, что Андерсон отлично проявит себя в «Манчестер Сити»
Наставник «Манчестер Сити» Энцо Мареска поделился мнением о перспективах полузащитника Эллиота Андерсона.
«Мы полностью уверены, что Андерсон отлично проявит себя в «Манчестер Сити» в ближайшие пять лет. У меня нет в этом никаких сомнений. Мы постараемся использовать Эллиота наилучшим образом для него самого и для команды», — сказал Мареска журналистам.
«Манчестер Сити» приобрел 23-летнего Андерсона у «Ноттингем Форест», заплатив рекордные для себя 135 миллионов евро.
В сезоне-2025/26 Андерсон сыграл в 50 встречах с учетом всех соревнований, четыре раза огорчил соперников голами и записал в свой актив пять результативных передач.