Мадрид клуби «Марсел» ҳужумчисини ўз сафига қўшиб олишга яқин турибди.
Журналист Ягиз Сабунжуўғлининг хабарига кўра, 24 ёшли футболчини ўз сафига қўшиб олиш учун курашда айнан Мадриднинг «Атлетико» клуби пешқадамлик қилмоқда. Яқин кунларда «матрасчилар» футболчининг вакиллари билан муҳим учрашув ўтказади.
Манба маълумотига кўра, агар Гринвуднинг ўзи билан шахсий шартлар бўйича келишувга эришилса, «Атлетико» «Марсел» талаб қилаётган трансфер суммасини тўлашга тайёр.
Эслатиб ўтамиз, Мейсон Гринвуд ўтган мавсум «Марсел» сафида барча мусобақаларда 45 та учрашувда майдонга тушиб, 26 та гол урди ва 11 та голли узатмани амалга оширди.
Маълумот учун, Тransfermarkt портали 24 ёшли ҳужумчининг трансфер қийматини 55 миллион еврога баҳоламоқда. Унинг «Марсел» билан амалдаги шартномаси 2029 йилгача мўлжалланган.

Мадридский клуб близок к подписанию нападающего «Марселя».
По словам журналиста Ягиза Сабунджиоглу, именно мадридский клуб «Атлетико» лидирует в гонке за 24-летнего футболиста. В ближайшие дни «матрасники» проведут важную встречу с представителями игрока.
Согласно источнику, если удастся договориться с самим Гринвудом по личным условиям, «Атлетико» готов заплатить сумму за трансфер, которую требует «Марсель».
Напомним, что Мейсон Гринвуд в прошлом сезоне провел 45 матчей за «Марсель» во всех соревнованиях, забив 26 голов и сделав 11 результативных передач.
Для информации, портал Transfermarkt оценивает трансферную стоимость 24-летнего нападающего в 55 миллионов евро. Его действующий контракт с «Марселем» рассчитан до 2029 года.