«Астон Вилла» Сузукининг трансферини эълон қилди
«Астон Вилла» япониялик дарвозабон Зион Сузукининг «Парма»дан трансферини расман эълон қилди. Бу ҳақда Бирмингҳэм клуби матбуот хизмати хабар берди. Трансфер шартлари ошкор қилинмади.
Аввалроқ 23 ёшли дарвозабоннинг трансфери «Астон Вилла»га бонуслар билан бирга 35 миллион еврога тушиши ва футболчи клуб билан 2031 йилгача шартнома имзолаши ҳақида хабарлар тарқалганди.
Эслатиб ўтамиз, Сузуки 2024 йилдан буён «Парма» сафида тўп тепиб келаётганди. У шу вақт давомида барча турнирларда 59 та баҳсда майдонга тушиб, 83 та гол ўтказиб юборди ва 13 та учрашувда ўз дарвозаси дахлсизлигини сақлаб қолди.
Маълумот учун, «Астон Вилла» янги мавсумдаги илк расмий баҳсини 23 август куни «Брайтон»га қарши ўтказади. Учрашув Тошкент вақти билан 20:00 да бошланади.

«Астон Вилла» официально объявила о трансфере японского вратаря Зиона Судзуки из «Пармы». Об этом сообщила пресс-служба бирмингемского клуба. Условия трансфера не раскрыты.
Ранее сообщалось, что трансфер 23-летнего вратаря может обойтись «Астон Вилле» в 35 миллионов евро с учетом бонусов, а футболист подпишет контракт с клубом до 2031 года.
Напомним, Судзуки выступал за «Парму» с 2024 года. За это время он сыграл в 59 матчах во всех турнирах, пропустив 83 гола и сохранив ворота в неприкосновенности в 13 играх.
Для информации: «Астон Вилла» проведет свой первый официальный матч нового сезона 23 августа против «Брайтона». Начало встречи в 18:00 по ташкентскому времени.