«Родрининг иккиланиши менда ҳам шубҳа уйғотди». Моуринио яримҳимоячининг «Реал»га трансфери нега амалга ошмаганини тушунтирди
19 август, 07:55
«Реал» бош мураббийи футболчининг қарорида иккилангани трансфернинг бекор бўлишига сабаб бўлганини айтди.
«Реал» бош мураббийи Жозе Моуринио Родрининг «Манчестер Сити»дан Мадрид клубига трансфери нега амалга ошмаганини тушунтирди.
«Мен у билан бир неча марта гаплашдим ва «Реал» унга жуда яхши таклиф берди. Менимча, унинг «Манчестер Сити» билан муносабатлари жуда яхши. Клуб «Сити» билан музокара олиб бормасдан, Родри билан боғланиб, унга катта таклиф қилди. Родрида шубҳалар пайдо бўлди, у иккиланиб қолди ва унинг иккиланиши менда ҳам шубҳа уйғотди.
У ажойиб футболчи ва бизга нисбатан жуда ҳурмат билан муносабатда бўлди. У ҳақида ёмон гап айта олмайман. Аммо «Реал» шундай катта клубки, унда ўз қарорларига шубҳа қиладиган футболчилар бўлмаслиги керак. Сиз футболчи билан боғланасиз, у эса: «Қачон келишим керак?» деб сўрайди. Концепция тахминан шундан иборат.
Шунга қарамай, у бизга жуда ҳурмат билан муносабатда бўлди. Унга омад тилайман…», — деди Моуринио.
Эслатиб ўтамиз, Родри 18 август куни «Манчестер Сити»дан «Барселона»га ўтган. Каталония клуби 30 ёшли яримҳимоячи билан 2030 йил 30 июнгача шартнома имзолаганини эълон қилган.
Маълумот учун, аввалроқ Родри «Реал» билан шахсий шартнома шартларини келишиб олгани ҳақида хабарлар тарқалган эди. Кейинчалик «Барселона» трансфер учун курашга қўшилиб, футболчи каталонияликлар таклифини танлаган.

«Сомнения Родри вызвали у меня тоже сомнения»: Моуриньо объяснил, почему трансфер полузащитника в «Реал» не состоялся
19 августа, 07:55
Главный тренер «Реала» заявил, что сомнения футболиста стали причиной отмены трансфера.
Главный тренер «Реала» Жозе Моуриньо объяснил, почему трансфер Родри из «Манчестер Сити» в мадридский клуб не состоялся.
«Я говорил с ним несколько раз, и «Реал» сделал ему очень хорошее предложение. Мне кажется, его отношения с «Манчестер Сити» очень хорошие. Клуб решил не вести переговоры с «Сити», а связаться с Родри напрямую и сделать ему крупное предложение. У Родри появились сомнения, он начал колебаться, и его сомнения вызвали у меня тоже сомнения.
Он отличный футболист и относился к нам с большим уважением. Я не могу сказать о нем ничего плохого. Но «Реал» — это такой большой клуб, в котором не должны быть футболисты, сомневающиеся в своих решениях. Вы связываетесь с игроком, а он спрашивает: «Когда нужно приходить?» Примерно такова концепция.
Тем не менее, он относился к нам с большим уважением. Я желаю ему удачи... Конечно, не слишком большой удачи, но всё же удачи», — сказал Моуриньо.
Напомним, что Родри 18 августа перешел из «Манчестер Сити» в «Барселону». Каталонский клуб объявил о подписании контракта с 30-летним полузащитником до 30 июня 2030 года.
Для справки, ранее сообщалось, что Родри договорился об условиях личного контракта с «Реалом». Впоследствии «Барселона» вмешалась в борьбу за трансфер, и футболист выбрал предложение каталонцев.