17 август куни Ассоциация президенти Баҳодир Қурбонов томонидан имзоланган тақдимнома Лига Ижроия қўмитасига юборилгани ва унда Лига бош директори лавозими учун Диёр Имомхўжаев номзоди илгари сурилгани хабар қилинганди.
Бугун — 19 август куни Лига Ижроия қўмитасининг 8 нафар аъзоси мазкур масалани кўриб чиқди. Йиғилишда барча аъзолар иштирок этган бўлиб, улар орасидан Одил Аҳмедов ҳамда Алишер Юсупов Куала Лумпурдан, шунингдек, Элбек Саматов Андижондан, яъни, масофадан туриб Лига бош директорлиги учун ўз овозларини тақдим этишди.
Йиғилиш якунига кўра, Ижроия қўмитанинг барча аъзоси бир овоздан Диёр Имомхўжаев номзодини навбатдаги ваколат муддатига бош директор сифатида тасдиқлади. Шундан келиб чиқиб, ташкилотнинг амалдаги раҳбари 2026 йилнинг 19 август санасидан эътиборан кейинги тўрт йил давомида ўз вазифасини бажаришда давом этадиган бўлди.

Члены Исполкома единогласно утвердили Диёра Имомхужаева на должность генерального директора Лиги
17 августа было сообщено, что Ассоциацией, подписанной президентом Баходиром Курбановым, была подана рекомендация в Исполнительный комитет Лиги, в которой выдвинут кандидатура Диёра Имомхужаева на должность генерального директора Лиги.
Сегодня, 19 августа, 8 членов Исполнительного комитета Лиги рассмотрели данный вопрос. На заседании присутствовали все члены, среди которых Одил Ахмедов и Алишер Юсупов из Куала-Лумпура, а также Элбек Саматов из Андижана, которые дистанционно отдали свои голоса за Имомхужаева на должность генерального директора Лиги.
По итогам заседания, все члены Исполкома единогласно утвердили кандидатуру Диёра Имомхужаева на следующий срок полномочий в качестве генерального директора. Таким образом, действующий руководитель организации будет продолжать выполнять свои обязанности в течение следующих четырех лет, начиная с 19 августа 2026 года.