Бухороликлар ушбу ғалабадан сўнг 3-ўринга кўтарилди.
Суперлига 18-турида «Бухоро» ўз майдонида «Нефтчи»ни қабул қилди. Беллашув 3:1 ҳисобида мезбонларнинг ғалабаси билан якунига етди.
Беллашувда Шерзод Эсанов дублни расмийлаштирди. Шунингдек, Темур Мамасадиқов ва Владимир Родич бухороликларнинг қолган икки голига муаллифлик қилишди. Меҳмонлар сафида Нурмуҳаммад Абдуғаниев ягона голни урди.
Шу тариқа, «Бухоро» очколари сонини 33 тага етказиб, 3-ўринга кўтарилди. «Нефтчи» эса 42 очко билан пешқадамликни давом эттирмоқда.
Суперлига. 18-тур
Бухоро – Нефтчи 4:1
Голлар
: Шерзод Эсанов, 37 пеналти (1:0), Нурмуҳаммад Абдуғаниев, 45+3 (1:1), Шерзод Эсанов, 46 (2:1), Темур Мамасидиқов, 73 (3:1), Владимир Родич, 90+2 (4:1)

В 18-м туре Суперлиги «Бухоро» на домашнем стадионе принимала «Нефтчи». Матч завершился победой хозяев со счётом 3:1.
В этой встрече Шерзод Эсанов оформил дубль. Также Темур Мамасадиков и Владимир Родич отметились оставшимися двумя голами бухарцев. В составе гостей единственный гол забил Нурмухаммад Абдуганиев.
Таким образом, «Бухоро» набрала 33 очка и поднялась на 3-е место. «Нефтчи» продолжает лидировать с 42 очками.
Бухоро – Нефтчи 4:1
Голы: Шерзод Эсанов, 37 пенальти (1:0), Нурмухаммад Абдуганиев, 45+3 (1:1), Шерзод Эсанов, 46 (2:1), Темур Мамасидиков, 73 (3:1), Владимир Родич, 90+2 (4:1)