Миср миллий жамоаси ҳужумчиси Австралия жамоасига қарши ўйиндаги ғалабаси ҳақида фикр билдирди.
Миср миллий жамоаси ҳужумчиси Айссем Ҳассан Австралия жамоасига қарши ЖЧ-2026 плей-оффининг 1/16 финал босқичида ўйиндаги ғалаба ҳақида фикр билдирди (1:1, пенальтилар сериясида 4:2).
«Биз яхши бошладик, олдинга чиқдик, кейин улар ҳисобни тенглаштиришди. Ўйин жисмоний жиҳатдан кучли жамоага қарши бўлишини билардик, улар ўта чидамли, шунингдек, жуда тезкор ва кучли ўйинчиларга эга. Жарима зарбалари ва бурчак тўпларида қийин бўлишини тушундик, чунки улар жуда баланд бўйли эди.
Ростини айтсам, бу ажойиб, чунки Мисрда бугун сен 120 миллион одамни бахтиёр қилганингни биласан ва бутун мамлакат бўйлаб байрамлар бўлишини тушунасан... Ҳар бир футболчи, болалигида, ҳаммаси шундай якунланишини орзу қилади», - деди ҳужумчи.

Нападающий сборной Египта Айссем Хассан прокомментировал победу над командой Австралии в матче 1/16 финала плей-офф ЧМ-2026 (1:1, 4:2 в серии пенальти).
«Мы хорошо начали, вышли вперёд, а затем они сравняли счёт. Знали, что будет сложный матч, потому что это физически сильная команда, обладающая большой выносливостью, а также очень быстрыми и мощными игроками. Понимали, что на штрафных и угловых будет трудно, потому что они очень высокие.
Честно говоря, это невероятно, потому что знаешь, что в Египте сегодня ты осчастливил 120 миллионов человек, и понимаешь, что по всей стране будут празднования… Каждый игрок, будучи мальчишкой, мечтает о том, чтобы всё закончилось так», - сказал форвард.