Артета: «Биз ҳозир фақат ЕЧЛ финалига чиқишни хоҳлаймиз»
«Арсенал» бош мураббийи Микел Артета «Атлетико»га қарши Чемпионлар Лигаси доирасидаги ўйин олдидан матбуот анжуманида иштирок этди.
«Сабрсизлик билан кутяпман. Жамоа ичида ҳам, мухлислар орасида ҳам катта энергияни ҳис қиляпман.
Бу — биз бирга бошдан кечиришни истайдиган лаҳзалар. Клуб ва жамоа сифатида 20 йилдан сўнг яна шу босқичга қайтиш учун катта иш қилдик.
Биз ҳозир фақат ғалабага муносиб ўйин кўрсатишни ва финалга чиқишни хоҳлаймиз», — деди «тўпчилар» бош мураббийи.
Маълумот ўрнида, «Арсенал» — «Атлетико» ўйини 5 майдан 6 майга ўтар кечаси соат 00:00 да бошланади. Ўйинни германиялик Даниэл Зиберт бошчилигидаги ҳакамлар бригадаси бошқаради.

Артета: «Мы сейчас только хотим выйти в финал Лиги чемпионов»
Главный тренер «Арсенала» Микель Артета принял участие в пресс-конференции перед матчем Лиги чемпионов против «Атлетико».
«Я жду с нетерпением. Я чувствую большую энергию как внутри команды, так и среди болельщиков.
Это моменты, которые мы хотим пережить вместе. Мы проделали огромную работу, чтобы вернуться на этот этап спустя 20 лет как клуб и как команда.
Сейчас мы только хотим показать достойную игру и выйти в финал», — сказал главный тренер «канониров».
Напомним, матч «Арсенал» — «Атлетико» начнется в ночь с 5 на 6 мая в 00:00. Игру будет судить бригада арбитров во главе с немцем Даниэлем Зибертом управлять.