ЖЧ-2026 гуруҳ босқичига 4,6 миллиондан ортиқ мухлис ташриф буюрди
Учинчи тур учрашувлари давомида жаҳон чемпионатлари тарихидаги энг юқори ташриф кўрсаткичи қайд этилди.
АҚШ, Мексика ва Канада мезбонлик қилатган 2026 йилдаги жаҳон чемпионатининг гуруҳ босқич баҳсларини 4,6 миллиондан ортиқ томошабин стадионларда кузатди. Бу ҳақда FIFA матбуот хизмати маълум қилди.
11–28 июн кунлари гуруҳ босқич доирасида 48 та миллий жамоа ўз ўйинларини ўтказди. Шундан 32 таси плей-офф босқичига йўлланма олди.
Учинчи тур учрашувлари давомида жаҳон чемпионатлари тарихидаги энг юқори ташриф кўрсаткичи қайд этилди. Ўша вақтнинг ўзидаёқ мусобақага ташриф буюрган мухлислар сони 3,6 миллион нафардан ошган эди.
Бу билан 1994 йил АҚШда ўтказилган жаҳон чемпионатида ўрнатилган 3,59 миллионлик аввалги рекорд ортда қолдирилди.

Более 4,6 миллионов фанатов посетили групповой этап ЧМ-2026
Групповой этап чемпионата мира 2026 года, который принимают США, Мексика и Канада, посетили более 4,6 миллиона зрителей на стадионах. Об этом сообщила пресс-служба FIFA.
С 11 по 28 июня 48 национальных команд провели свои матчи в рамках группового этапа. Из них 32 команды получили путевки в плей-офф.
В третьем туре был зафиксирован самый высокий показатель посещаемости в истории чемпионатов мира. Уже к тому времени количество фанатов, посетивших соревнование, превысило 3,6 миллиона человек.
Таким образом, был побит предыдущий рекорд в 3,59 миллиона, установленный на чемпионате мира 1994 года в США.