Бекҳэм: «Атлетико» фойдасига пеналти белгиланиши керак эди. Габриэлга нисбатан қўполлик йўқ эди»
«Манчестер Юнайтед»нинг собиқ яримҳимоячиси Дэвид Бекҳэм «Арсенал» ва «Атлетико» ўйинидаги баҳсли вазиятга баҳо берди.
Мадрид жамоаси ЕЧЛ яримфиналида Лондон клубига мағлуб бўлди (0:1, биринчи ўйин – 1:1). 56-дақиқада меҳмонлар ҳужумчиси Антуан Гризманн жарима майдони ичида зарба берди, аммо дарвозабон Давид Райя тўпни қайтарди. Марк Пубил қўшимча зарба беришга уринганида эса ҳимоячи Габриэл Магаляэс билан тўқнашди. Шундан сўнг, Гризманн яна тўпни назоратга олишга ҳаракат қилди, аммо Риккардо Калафиори унинг оёғини босди. Ушбу эпизодда бош ҳакам Даниэл Зиберт Пубил томонидан ҳужумда қоидабузарлик бўлган, деб ҳисоблади.
Beckham&Friends шоусида англиялик собиқ футболчи мезбонлар ҳимоячиси Габриэлга нисбатан қоидабузарлик бўлмаганини айтди ва шу сабабли «Атлетико» пеналти олиши керак эди, деб ҳисоблади.
«Оҳ, худо. Йўқ, бу фол эмас. Бу фол эмас. Аксинча, бу (Калафиорининг ҳаракати) — фол! Ҳа! Габриэлга нисбатан фол бўлмаганди», — деди Бекҳэм.
Шоу меҳмони, актёр Том Ҳиддлстон эса Гризманнга нисбатан қоидабузарлик биринчи ўйинда қайд этилмаган Эберечи Эзега қилинган фол билан «бир хил» эканини таъкидлади.
Бекҳэм эса бунга жавобан: «Йўқ, бундай ўйламайман. Менимча, Эзенинг вазияти пеналти эмасди. Ҳимоячи унга тегмаган, деб ўйлайман», — деди.

Бекхэм: «Атлетико» должен был получить пенальти. Нарушения против Габриэла не было»
По мнению бывшего полузащитника «МЮ», мадридский клуб должен был бить пенальти в матче с «Арсеналом».
Бывший полузащитник «Манчестер Юнайтед» Дэвид Бекхэм дал свою оценку спорному эпизоду в матче между «Арсеналом» и «Атлетико».
Мадридская команда проиграла лондонскому клубу в полуфинале Лиги чемпионов (0:1, первый матч – 1:1). На 56-й минуте нападающий гостей Антуан Гризманн пробил в штрафной, но вратарь Давид Райя отразил мяч. Когда Марк Пубил пытался добить, он столкнулся с защитником Габриэлом Магальяэсом. Затем Гризманн пытался снова завладеть мячом, но Риккардо Калафиори наступил ему на ногу. В этом эпизоде главный арбитр Даниэль Зиберт посчитал, что Пубил нарушил правила в атаке.
На шоу Beckham&Friends бывший английский футболист заявил, что нарушение против защитника хозяев Габриэла отсутствовало, и, следовательно, «Атлетико» должен был получить пенальти.
«О, Боже. Нет, это не фол. Это не фол. Наоборот, это (действие Калафиори) — фол! Да! Против Габриэла фола не было», — сказал Бекхэм.
Гость шоу, актёр Том Хиддлстон, отметил, что нарушение против Гризманна похоже на фол, не зафиксированный в первом матче против Эберечи Эзе.
На это Бекхэм ответил: «Нет, я так не думаю. Я считаю, что ситуация с Эзе не является пенальти. Думаю, защитник его не касался», — сказал он.