Испанияга қарши баҳсдан аввал 40 ёшли Возинянинг обуначилари 56 минг нафар эди.
Кабо-Верде миллий жамоаси дарвозабони Возиня 2026 йилги Жаҳон чемпионати доирасидаги Испанияга қарши ўйиндан кейин 2 миллионга яқин обуначига эга бўлди.
Мундиалнинг 1-тур гуруҳ босқичидаги беллашув 0:0 ҳисобида якунланди. 40 ёшли Возиня 7 та сэйв амалга ошириб, баҳснинг энг яхши футболчиси деб топилди.
Возинянинг Instagram саҳифасида обуначилар сони деярли 2 миллионга етди. Ўйин бошланишидан олдин эса унинг саҳифасига атиги 56 минг киши аъзо эди.
Баҳсдан кейинги интервю чоғида журналист Возиняга унинг ижтимоий тармоқдаги обуначилари сонини кўрсатди. Португалиянинг иккинчи дивизионидаги «Чавес» клубида тўп тепаётган дарвозабон эса аввал бу рақамга ишонмади, ҳайратланди ва кейин табассум билан: «Ақл бовар қилмас даражада», деди.

Вратарь национальной сборной Кабо-Верде Возинья после игры против Испании в рамках чемпионата мира 2026 года стал обладателем почти 2 миллионов подписчиков.
Матч первого тура группового этапа мундиаля завершился со счётом 0:0. 40-летний Возинья совершил 7 сейвов и был признан лучшим игроком матча.
Количество подписчиков на странице Возиньи в Instagram достигло почти 2 миллионов. Перед началом игры на его странице было всего 56 тысяч подписчиков.
Во время интервью после матча журналист показал Возинье количество его подписчиков в социальной сети. Голкипер, выступающий за клуб "Чавес" из второго дивизиона Португалии, сначала не поверил в эту цифру, был удивлён, а затем с улыбкой сказал: "Не верится".