Испания миллий жамоаси дарвозабони Унаи Симон жаҳон чемпионати гуруҳ босқичининг биринчи турида Кабо-Верде билан дурангдан сўнг ўз фикрларини билдирди.
Эслатиб ўтамиз, ўйин 0:0 ҳисобида якунланди.
«Бу ҳали жаҳон чемпионатининг бошланиши. Турнир биз учун жуда узоқ давом этади, деб умид қиламиз. Бу бор-йўғи битта ўйин. Яхшиланиши керак бўлган жиҳатлар бор. Рақиб дарвозаси олдидан юзага келган хавфли вазиятлардан унумли фойдаланиш устида кўпроқ ишлашимиз керак», — деди Симон DAZN эфирида.
Маълумот учун, Испания миллий жамоаси турнирнинг 2‑турида Саудия Арабистонига қарши ўйнайди. Бу беллашув 21 июн кунига белгиланган.

Симон: «Это начало чемпионата мира. Есть аспекты, которые нужно улучшить»
Вратарь сборной Испании Унай Симон поделился своими мыслями после ничьей с Кабо-Верде в первом туре группового этапа чемпионата мира.
Напомним, матч завершился со счётом 0:0.
«Это пока только начало чемпионата мира. Надеемся, турнир будет продолжаться для нас очень долго. Это всего лишь одна игра. Есть аспекты, которые нужно улучшить. Мы должны лучше работать над реализацией опасных моментов у ворот соперника», — сказал Симон в эфире DAZN.
Для справки, во втором туре сборная Испании сыграет против Саудовской Аравии. Этот матч запланирован на 21 июня.