28 ёшли ҳужумчининг футболчилик фаолияти якунланиши мумкин.
Суд, шунингдек, иккинчи айбланувчини 2,5 йилга озодликдан маҳрум этиш ва жаримага тортиш ҳақида ҳукм чиқарди.
Ҳукмга кўра, биринчи айбланувчининг, яъни футболчининг жабрланувчисига 64 000 евро миқдорида товон пули тўланиши белгиланган (шундан 14 000 евро соғлиққа етказилган зарар учун, 50 000 евро эса маънавий зарар учун), иккинчи жабрланувчига эса 6 280 евро товон пули тўланади.
Шунингдек, ҳукмда 10 йил муддатга тақиқловчи чора кўрилган бўлиб, унга кўра 28 ёшли Мир жабрланувчига 500 метрдан яқинлашиши тақиқланади.
Ушбу ҳукм устидан апелляция берилиши мумкин.
Маълумот учун, 2024 йил сентябр бошида футболчи икки аёл — 21 ёшли Андреа ва 25 ёшли Карлага нисбатан жинсий зўравонликда гумон қилиниб қўлга олинганди.
Гувоҳлардан бирининг кўрсатмаларига кўра, жиноят Рафанинг уйида бўлиб ўтган шахсий зиёфатда содир этилган. Аёл ва унинг дугонаси Мир билан тунги клубда танишгач, унинг уйига борганликлари айтилади.

Футбольная карьера 28-летнего нападающего может быть завершена.
Суд также вынес приговор о лишении свободы второго обвиняемого сроком на 2,5 года и наложении штрафа.
Согласно приговору, первому обвиняемому, то есть футболисту, предписано выплатить пострадавшей 64 000 евро в качестве компенсации (из которых 14 000 евро за ущерб здоровью и 50 000 евро за моральный вред), второй пострадавшей предусмотрена выплата 6 280 евро.
Кроме того, приговор включает 10-летний запретительный приказ, согласно которому 28-летнему Миру запрещается приближаться к пострадавшей на расстояние менее 500 метров.
Приговор может быть обжалован.
Напомним, в начале сентября 2024 года футболист был арестован по подозрению в сексуальном насилии в отношении двух женщин — 21-летней Андреа и 25-летней Карлы.
По показаниям одного из свидетелей, преступление произошло на частной вечеринке в доме Рафа. Сообщается, что женщина и её подруга познакомились с Миром в ночном клубе и отправились к нему домой.