Артета «Арсенал» ёзда яна трансферлар қилишини тасдиқлади
«Арсенал» бош мураббийи Микел Артета ёзги трансфер ойнасида жамоа таркиби яна кучайтирилишини маълум қилди.
Клуб расмий сайтига берган интервюсида испаниялик мутахассис раҳбарият билан биргаликда жамоани янада юқори даражага олиб чиқиш устида иш олиб бораётганини айтди.
«Ҳозир жуда кўп жараёнлар кетмоқда. Бу трансфер ойнасининг қандай кечаётганини барчамиз яхши тушунамиз. Клуб эгалари, директорлар кенгаши, спорт директори ва мен — барчамиз «Арсенал»ни янги босқичга олиб чиқишни хоҳлаймиз. Бунинг учун таркибни янада кучайтиришимиз, янада сифатли футболчиларни жалб қилишимиз керак.
Қайси жиҳатларимизни яхшилаш ва ўйинимизни ривожлантириш кераклигини аниқлаб олдик. Умид қиламанки, яқин орада бу режаларни амалда ҳам кўрсатамиз», — деди Артета.
Маълумот учун, «Арсенал» 2025/26 йилги мавсумда 38 турда 85 очко жамғариб, Англия Премер-лигаси чемпионига айланди. Шунингдек, Лондон клуби УEФА Чемпионлар лигаси финалига чиқиб, ҳал қилувчи баҳсда «ПСЖ»га имкониятни бой берган.

Главный тренер «Арсенала» Микель Артета сообщил, что в летнее трансферное окно состав команды вновь будет усилен.
В интервью официальному сайту клуба испанский специалист заявил, что вместе с руководством работает над тем, чтобы поднять команду на еще более высокий уровень.
«Сейчас идет множество процессов. Мы все хорошо понимаем, как проходит это трансферное окно. Владельцы клуба, совет директоров, спортивный директор и я — все мы хотим вывести «Арсенал» на новый уровень. Для этого нам нужно усилить состав и привлечь более качественных игроков.
Мы определили, какие аспекты нам нужно улучшить и как развить нашу игру. Надеюсь, вскоре мы сможем реализовать эти планы на практике», — сказал Артета.
Для справки: в сезоне 2025/26 «Арсенал» набрал 85 очков в 38 турах и стал чемпионом Английской Премьер-лиги. Также лондонский клуб вышел в финал Лиги чемпионов УЕФА, где уступил «ПСЖ» в решающей встрече.