Аргентина вице-президенти Виктория Вилярруэл 2026 йилги Жаҳон чемпионати яримфиналидан ўрин олган Англия миллий жамоасига қарши ўйиннинг сиёсий аҳамияти ҳақида баёнот берди.
«Биз босқинчи ва қароқчиларга қарши майдонга тушамиз. Бу шунчаки навбатдаги ўйин эмас.
Мен сиёсий жиҳатдан тўғри гапиришга ҳам, эҳтиёткор бўлишга ҳам уринмайман: инглизларга қарши ҳар бир ўйин доимо футболдан кўра каттароқ маъно касб этади. Бу — Малвина ороллари, бу — Диего, бу — Леонинг сўнгги турнири ва босқинчиларни тўхтатиш имконияти.
Олға, Аргентина! Чунки биз сўнгги нафасимизгача ўз ҳаққимизни талаб қилишда давом этамиз!» — деб ёзди Вилярруэл.
Англия — Аргентина баҳси 15 июл куни бўлиб ўтади ва Тошкент вақти билан 16 июлга ўтар кечаси соат 00:0да бошланади.

Вице-президент Аргентины Виктория Вильярруэль выступила с заявлением о политическом значении матча против национальной сборной Англии в полуфинале Чемпионата мира 2026 года.
«Мы выходим на поле против захватчиков и пиратов. Это не просто очередная игра.
Я не пытаюсь быть политически корректной или осторожной: каждая игра против англичан всегда имеет большее значение, чем просто футбол. Это — Мальвинские острова, это — Диего, это — последний турнир Лео и возможность остановить захватчиков.
Вперед, Аргентина! Потому что мы будем продолжать требовать свои права до последнего вздоха!» — написала Вильярруэль.
Матч Англия — Аргентина состоится 15 июля и начнется в 00:00 по ташкентскому времени в ночь на 16 июля.