Швециялик афсона ЖЧ-1986даги машҳур «Худонинг қўли» голига ишора қилди.
Швеция миллий жамоасининг собиқ ҳужумчиси Златан Ибраҳимович ЖЧ-2026 яримфиналида бўлиб ўтадиган Англия — Аргентина учрашуви олдидан қизиқарли фикр билдирди.
«Англия аллақачон «Худонинг қўли»ни кўрган. Бу сафар эса улар «Худонинг чап оёғи»ни кўришади», — деди Ибраҳимович ESPNга.
Златан бу сўзлари билан 1986 йилги Жаҳон чемпионатида Диего Марадона Англия дарвозасига қўли билан урган машҳур голга ишора қилди. Ўша баҳсдан кейин аргентиналик афсона ушбу голни «Худонинг қўли» ёрдамида урганини айтган эди.
Эслатиб ўтамиз, Англия ва Аргентина ўртасидаги ЖЧ-2026 яримфинал учрашуви бугун АҚШнинг Атланта шаҳридаги «Мерcедес-Бенз Стедиум»да бўлиб ўтади. Баҳсни америкалик ҳакам Исмоил Элфат бошқаради.

Шведская легенда напомнил о знаменитом голе «Рука Бога» на ЧМ-1986.
Бывший нападающий сборной Швеции Златан Ибрагимович высказал интересное мнение перед полуфинальным матчем Англия — Аргентина на ЧМ-2026.
«Англия уже видела «Руку Бога». В этот раз они увидят «Левую ногу Бога», — сказал Ибрагимович ESPN.
Златан этими словами ссылался на знаменитый гол, забитый Диего Марадоной рукой в ворота Англии на Чемпионате мира 1986 года. После того матча аргентинская легенда заявила, что этот гол был забит с помощью «Руки Бога».
Напомним, что полуфинальный матч ЧМ-2026 между Англией и Аргентиной состоится сегодня на стадионе «Мерседес-Бенц» в Атланте, США. Матч обслужит американский арбитр Исмаил Элфет.