Ла Лига президенти Хавер Тебас «Реал» ва Испания чемпионатидаги рақобат ҳақида фикр билдирди.
«Бизга кучли «Реал» керак. Улар ҳар доим ажойиб ўйинчиларга эга бўлишган. Бу чемпионатимизнинг устуни, ҳатто ибрат намунаси. Ла Лига рақобатбардош чемпионат бўлиб қолмоқда. Чемпион 85 ёки 90 очко билан маррага етиб келса, бу албатта рақобатдан далолат беради» - дея Тебаснинг сўзларидан иқтибос келтиради RMC Sport.
Шунингдек, у «қайморқанглилар» ҳужумчиси Килиан Мбаппенинг ўйини ва даражаси ҳақида фикр билдирди.
«Мбаппе дунёдаги энг яхши уч футболчидан бири, у формада бўлганида эса дунёдаги энг яхшисидир. Унинг «Реал»да ўйнаётганидан фахрланамиз ва унинг лигамиз ривожига қўшаётган ҳиссасига ҳеч ким шубҳа қилмайди» - деди Тебас.
Эслатиб ўтамиз, Килиан Мбаппе 2024 йилнинг ёзида «Реал»га Франциянинг «ПСЖ» клуби сафидан келиб қўшилган эди.

Президент Ла лиги Хавьер Тебас поделился мнением о «Реале» и конкуренции в чемпионате Испании.
«Нам нужен сильный «Реал». У них всегда были отличные игроки. Это столп нашего чемпионата, даже образец для подражания. Но Ла лига остается конкурентным чемпионатом. Когда чемпион финиширует с 85 или 90 очками — это определенно говорит о конкуренции», — цитирует Тебаса RMC Sport.
Также он оценил уровень нападающего «сливочных» Килиана Мбаппе.
«Мбаппе — один из трех лучших игроков мира, а когда он в форме — лучший в мире. Для нас большая гордость, что он играет в «Реале», и никто не сомневается в том, какой вклад он вносит в нашу лигу», — отметил Тебас.
Мбаппе присоединился к «Реалу» летом 2024 года. До этого он выступал за «ПСЖ». В сезоне-2025/26 форвард провел 31 матч в чемпионате Испании, отметившись 25 голами и 5 результативными передачами.