Бразилия терма жамоаси ярим ҳимоячиси Бруно Гимараес «Нюкасл»дан «Арсенал»га ўтди. Бу ҳақда Лондон клуби матбуот хизмати Х ижтимоий тармоғидаги саҳифаси орқали расман хабар берди.
Аввалроқ томонлар 75 миллион фунт стерлинг (87,75 миллион евро) эвазига трансфер бўйича келишиб олгани хабар қилинганди. ОАВ маълумотларига кўра, футболчининг ўзи билан 5 мавсумга - 2031 йилнинг ёзигача мўлжалланган шартнома имзоланади. Англия чемпионатининг 2025/2026-йилги мавсумида 28 ёшли Бруно Гимараиэс 29 та ўйинда майдонга тушиб, 9 та гол урди ва 5 та голли узатмани амалга оширди. Шунингдек, унинг ҳисобида УЕФА Чемпионлар Лигасида 7 та ўйин бор.
Аввалроқ «Нюкасл»ни вингер Энтони Гордон ва яримҳимоячи Сандро Тонали тарк этганди. Англиялик футболчи «Барселона»га 80 миллион евро эвазига кўчиб ўтган бўлса, италиялик эса «Тоттенҳем» футболчисига айланди. Унинг трансфери 108 миллион еврога баҳоланмоқда.

Полузащитник сборной Бразилии Бруно Гимарайэс перешёл из «Ньюкасла» в «Арсенал». О трансфере официально сообщила пресс-служба «канониров» в соцсети X.
Ранее сообщалось, что стороны согласовали трансфер за сумму в £ 75 млн (€ 87,75 млн). С самим футболистом, по информации СМИ, был согласован контракт на пять сезонов — до лета 2031 года. В сезоне-2025/2026 чемпионата Англии 28-летний Бруно Гимарайнс провёл 29 матчей, в которых забил девять мячей и отдал пять голевых передач. Также на его счету семь матчей в Лиге чемпионов УЕФА.
Ранее «Ньюкасл» покинули вингер Энтони Гордон и полузащитник Сандро Тонали. Англичанин перебрался в «Барселону», как пишут, за € 80 млн. Итальянец же стал игроком «Тоттенхэма». Его трансфер оценивается в € 108 млн.