Аргентина миллий жамоаси ҳужумчисининг отаси Хорхе 68 ёшида Росариодаги шифохонада ҳаётдан кўз юмди.
Леонинг отаси Хорхе Месси вафот этди
Аргентиналик ҳужумчи Лионел Мессининг отаси Хорхе Месси 68 ёшида Росарио шаҳридаги шифохонада вафот этди.
Бу ҳақда Аргентинанинг Infobae газетаси хабар берди. Хорхе узоқ вақт давомида касаллик билан курашиб келаётганди.
Жаҳон чемпионатини Жазоир дарвозасига хет-трик (3:0) билан бошлаган Месси ўйиндан сўнг кўз ёшларини тия олмади. Интервюда у ўзининг бундай реакцияси спорт билан боғлиқ эмаслигини, балки бошидан кечирган оғир кунлардан келиб чиққанлигини айтди. Ўшанда Мессининг отаси жиддий касал эканлиги ҳақида маълумотлар пайдо бўла бошлаган, чунки у Аргентина терма жамоаси ўйинлари пайтида трибуналарда Лео оиласи билан бирга кўринмаган.

Хорхе Месси, отец аргентинского нападающего Лионеля Месси, скончался в клинике города Росарио в возрасте 68 лет. Об этом сообщает аргентинская газета Infobae. Мужчина долгое время боролся с болезнью, с какой именно — не уточняется.
Месси, начавший чемпионат мира с хет-трика в ворота Алжира (3:0), после матча не смог сдержать слёз. В интервью он заявил, что его реакция не связана со спортом, а вызвана тяжёлыми днями, которые ему пришлось пережить. Тогда начала появляться информация, что отец Месси серьёзно болен, ведь его не было видно вместе с семьёй Лео на трибунах во время матчей сборной Аргентины.
Семья Месси в июне опубликовала заявление, заявив, что Месси-старший действительно проходит лечение, но находится в благоприятном состоянии. Заявление было выпущено на следующий день после того, как издание La Opinion заявило, что он столкнулся с серьёзными проблемами со здоровьем ещё в январе, а перед началом ЧМ состояние Хорхе Месси ухудшилось.