Ўзбекистон миллий жамоаси ва Термизнинг «Сурхон» клуби футболчиси Беҳруз Каримов Швейцариянинг «Лугано» клуби билан шартнома имзолади. Бу ҳақда журналист Нарзулла Сайдуллаев хабар берди.
«Футболчи Тошкентда янги клуби учун тиббий кўрикдан ўтди ва шу ерда шартнома тузди. Беҳруз Швейцария иш визасини олиши билан Луганога учиб кетади», — дейилади хабарда.
Маълумот ўрнида, «Лугано» клуби 1908 йилда ташкил топган. Янги мавсумда жамоа Конференциялар Лигаси иккинчи саралаш босқичида иштирок этиш ҳуқуқини қўлга киритган.

Футболист национальной сборной Узбекистана и клуба «Сурхан» из Термеза Бехруз Каримов подписал контракт с швейцарским клубом «Лугано». Об этом сообщил журналист Нарзулла Саидуллаев.
«Футболист прошёл медицинский осмотр для нового клуба в Ташкенте и там же заключил контракт. Как только Бехруз получит швейцарскую рабочую визу, он отправится в Лугано», — говорится в сообщении.
Для справки, клуб «Лугано» был основан в 1908 году. В новом сезоне команда завоевала право участвовать во втором отборочном раунде Лиги конференций.