Дастлаб жангни Лондонда ўтказиш варианти кўриб чиқилган.
Оғир вазн тоифасида Тайсон Фюри ва Энтони Жошуа ўртасидаги эҳтимолий жанг 2026 йил ноябр ойида Ню-Йоркдаги Madison Square Garden аренасида ўтказилиши мумкин. Бу ҳақда The Telegraph хабар берди.
Ҳозирда Ню-Йоркдаги арена энг асосий вариант ҳисобланмоқда. Дастлаб жангни Лондоннинг «Уэмбли» стадионида ўтказиш варианти кўриб чиқилган, аммо кеч кузда очиқ аренани тайёрлаш мураккаб. Агар томонлар барибир Лондон аренасини танласа, илиқ об-ҳаво бўлиши учун жанг 2027 йил баҳорига кўчирилиши мумкин.
Қайд этилишича, сана ўзгарган тақдирда Фюри ва Жошуа яна биттадан жанг ўтказишига тўғри келади. Бу эса муайян хавфларни юзага келтиради.
Жангни Madison Square Garden аренасида ўтказиш борасида АҚШ аудиториясига қизиқиш масаласи ҳам шубҳа уйғотмоқда. Netflix қўллаб-қувватлаётганига қарамай, ташкилотчилар Британия боксчилари ўртасидаги тўқнашув АҚШда паст қизиқиш уйғотишидан хавотирда.

Возможный бой в тяжёлом весе между Тайсоном Фьюри и Энтони Джошуа может состояться в ноябре 2026 года на арене Madison Square Garden в Нью-Йорке. Об этом сообщила The Telegraph.
В настоящее время арена в Нью-Йорке рассматривается как основной вариант. Изначально бой планировалось провести на стадионе «Уэмбли» в Лондоне, однако подготовка открытой арены в конце осени сложна. Если стороны всё же выберут арену в Лондоне, бой может быть перенесён на весну 2027 года для более тёплой погоды.
Отмечается, что в случае изменения даты Фьюри и Джошуа придётся провести ещё по одному бою, что создаёт определённые риски.
Вопрос интереса американской аудитории к проведению боя на арене Madison Square Garden также вызывает сомнения. Несмотря на поддержку Netflix, организаторы обеспокоены низким интересом в США к встрече британских боксёров.