Британиялик боксчига умидли ёшлар билан жанг қизиқ эмас.
Супер оғир вазн тоифасида WBC, WBO, IBO, WBA Super, The Ring ва IBF версиялари бўйича собиқ жаҳон чемпиони, британлик Тайсон Фюри агар унинг кейинги рақиби ҳамюрти Энтони Жошуа бўлмаса, боксдаги фаолиятини якунлаш нияти борлигини билдирди.
«Келинг, жангни ташкил қилайлик. Масала шунда. Агар кейинги рақиб Энтони Жошуа бўлмаса, бокс мен учун аҳамиятсиз бўлиб қолади. Вазним 190 кг бўлгунича мингта пасха тухумини еб қўяман. Йўқ, мен бунга рози эмасман. Мен кетаман. Бу мен учун қизиқ эмас. Ё у ёки мен яна кетаман.
Менга умидли ёш боксчилар, ўзини исботлашга уринаётганлар қизиқ эмас. Рейтинглар ҳам, камарлар ҳам қизиқ эмас. Менга фақат Эй Жей (Жошуа) керак. Бу — Британия бокси учун ҳал қилувчи жанг», — деди Фьюри ESPN’га.

Фьюри заявил, что завершит карьеру, если бой с Джошуа не состоится
Бывший чемпион мира в супертяжелом весе по версиям WBC, WBO, IBO, WBA Super, The Ring и IBF, британец Тайсон Фьюри заявил, что если его следующим соперником не будет соотечественник Энтони Джошуа, он намерен завершить свою карьеру в боксе.
«Давайте организуем бой. Вот в чём дело. Если следующим соперником не будет Энтони Джошуа, бокс для меня теряет смысл. Я съем тысячу пасхальных яиц, пока не наберу 190 кг. Нет, я с этим не согласен. Я ухожу. Это мне не интересно. Либо он, либо я ухожу снова.
Мне неинтересны перспективные молодые боксеры, которые пытаются проявить себя. Ни рейтинги, ни пояса меня не интересуют. Мне нужен только Эй Джей (Джошуа). Это решающий бой для британского бокса», — сказал Фьюри ESPN.