Мадридликлар яримҳимоя чизиғини ўз имкониятларидан келиб чиқиб кучайтиришни режалаштиряпти.
«Реал» Родри трансфери амалга ошмаганидан кейин таянч ярим ҳимоячи сотиб олиш режасидан воз кечди. Испаниянинг Cope.es нашрининг ёзишича, клуб раҳбарияти мавжуд таркиб янги мавсум вазифаларини бажариш учун етарли, деб ҳисобламоқда.
Манба маълумотига кўра, Родри «Барселона»ни танлашга қарор қилгани ҳақида «Реал» раҳбариятини шахсан ўзи хабардор қилган. Жаҳон чемпионати тугагач, мадридликлар футболчига биринчи бўлиб таклиф билан чиққан эди ва дастлаб трансфер амалга ошиши мумкин, деган фикр устунлик қилган. Бироқ кейинчалик испаниялик ярим ҳимоячи қарорини ўзгартириб, каталонияликлар лойиҳасини маъқул кўрган.
Нашрнинг таъкидлашича, «Реал»да футболчининг қарори ҳурмат билан қабул қилинган. Клубда «ўзи ўйнашни истамайдиган футболчини таклиф қилишдан маъно йўқ», деган позиция устувор ҳисобланади. Шу боис Родри варианти ёпилганидан кейин раҳбарият бошқа таянч яримҳимоячи қидиришга ҳам эҳтиёж кўрмаяпти.
Мадридликлар жамоада бу позицияда ўйнай оладиган футболчилар етарли, деб ҳисобламоқда. Нашр ёзишича, бош мураббий Жозе Моурино марказий ярим ҳимояда Бернарду Силвадан фойдаланишни режалаштирган. Португалиялик футболчига бу чизиқда ҳаракат қила оладиган бошқа ярим ҳимоячилардан бири шерик бўлиши мумкин.

Мадридцы планируют усилить среднюю линию, исходя из собственных возможностей.
«Реал» отказался от планов по приобретению опорного полузащитника после того, как трансфер Родри не состоялся. Испанское издание Cope.es сообщает, что руководство клуба считает нынешний состав достаточным для выполнения задач нового сезона.
По информации источника, Родри лично уведомил руководство «Реала» о своем решении выбрать «Барселону». После окончания чемпионата мира мадридцы первыми сделали предложение футболисту, и первоначально казалось, что трансфер может состояться. Однако позже испанский полузащитник изменил свое решение и выбрал проект каталонцев.
Издание отмечает, что в «Реале» с уважением отнеслись к решению игрока. В клубе считают, что «нет смысла приглашать игрока, который не хочет у нас играть». Поэтому после закрытия варианта с Родри, руководство не видит необходимости искать другого опорного полузащитника.
Мадридцы считают, что у команды достаточно игроков, способных сыграть на этой позиции. Как пишет издание, главный тренер Жозе Моуринью планирует использовать Бернарду Силву в центральной полузащите. Португальскому игроку может составить компанию один из других полузащитников, способных действовать в этой линии.