«Барселона» «Манчестер Сити» ярим ҳимоячиси Родри учун юборган дастлабки таклифи рад этилганидан сўнг, янги таклиф тайёрламоқда. Бу ҳақда журналист Бен Жейкобс хабар берди.
Манба маълумотига кўра, каталонияликлар 30 ёшли испаниялик ярим ҳимоячи учун тахминан 45 млн евро таклиф қилган. Бироқ «Манчестер Сити» бу суммани етарли деб ҳисобламаган ва футболчи учун камида 75 млн евро талаб қилмоқда.
Шу билан бирга, «Барселона» трансферни амалга ошириш бўйича оптимизмни сақлаб қолмоқда. Хабар қилинишича, клуб яқин вақт ичида яхшиланган таклиф билан чиқади. Родри эса шахсий шартнома шартлари бўйича каталонияликлар билан келишувга эришган.
Айни пайтда Испания матбуотида Родрининг «Реал»га ўтиш варианти деярли кун тартибидан чиққанини ёзмоқда. Marca нашрининг хабар беришича, мадридликлар ҳеч қачон «Манчестер Сити»га расмий таклиф юбормаган. Клуб футболчининг вакиллари билан музокара ўтказган бўлса-да, Родри «Барселона»нинг ўйин услуби ва жамоа муҳити ўзига кўпроқ мос келади, деб ҳисоблаган.
Шу боис «Реал» раҳбарияти бу трансфер амалга ошмаганини фожиа сифатида қабул қилмаяпти. Нашрнинг таъкидлашича, клуб таркибни деярли шакллантириб бўлган ва фақат фавқулодда вазиятдагина трансфер бозорида яна фаоллашиши мумкин.
Ҳозирча Родрининг келажаги бўйича ҳеч қандай расмий келишув эълон қилинмаган. Бироқ сўнгги хабарларга кўра, «Барселона» музокараларни давом эттириш ниятида ва ёзги трансферлар дарчаси ёпилгунига қадар испаниялик ярим ҳимоячини ўз сафига қўшишга умид қилмоқда.

«Манчестер Сити» отклонил первоначальное предложение каталонцев в размере 45 млн евро.
«Барселона» готовит новое предложение для полузащитника «Манчестер Сити» Родри после отклонения их первоначального предложения. Об этом сообщил журналист Бен Джейкобс в своем сообщении.
По информации источника, каталонцы предложили около 45 млн евро за 30-летнего испанского полузащитника. Однако «Манчестер Сити» посчитал эту сумму недостаточной и требует минимум 75 млн евро за футболиста.
Тем не менее, «Барселона» сохраняет оптимизм в отношении осуществления трансфера. Сообщается, что клуб в ближайшее время выступит с улучшенным предложением. Родри достиг договоренности с каталонцами по условиям личного контракта.
В то же время, испанская пресса утверждает, что вариант перехода Родри в «Реал» почти исчез из повестки дня. Согласно Marca, мадридцы никогда не отправляли официальное предложение «Манчестер Сити». Хотя клуб вел переговоры с представителями футболиста, Родри счел, что стиль игры и атмосфера команды «Барселона» ему больше подходят.
Поэтому руководство «Реала» не воспринимает этот трансфер как трагедию. Издание подчеркивает, что клуб практически сформировал свой состав и может вновь активизироваться на трансферном рынке только в случае чрезвычайной ситуации.
Пока никакие официальные соглашения относительно будущего Родри не объявлены. Однако, по последним сообщениям, «Барселона» намерена продолжать переговоры и надеется присоединить испанского полузащитника до закрытия летнего трансферного окна.