«Сити» Гвардиол билан шартномани узайтирмоқчи — Sky Sports
«Манчестер Сити» ҳимоячиси Ёшко Гвардиола клуб билан янги шартнома тузишга яқин турибди, деб хабар беради Sky Sports.
Аввалроқ, Мадриднинг «Реал» клуби футболчига қизиқиш билдираётгани хабар қилинган эди, аммо «шаҳарликлар» Ёшкони таркибида сақлаб қолмоқчи.
Гвардиола клубга 2023 йилда "РБ Лейпсиг"дан ўтганидан бери жамоа учун 120 та ўйин ўтказди. Ёшко универсал футболчи сифатида ўзини кўрсата олди, жамоага марказий ҳимоячи ва чап қанот ҳимоячиси сифатида ёрдам берди. Ҳозирда Гвардиола январь бошида олган катта болдир суяги синишидан тикланишни давом эттирмоқда, аммо бу жароҳат «Манчестер Сити»нинг 24 ёшли хорват билан ҳамкорликни узайтириш истагига ҳеч қандай таъсир кўрсатмади.
Ушбу мавсумда Гвардиола барча мусобақаларда 23 та ўйинда қатнашди, унда 2 та гол ва 5 та ассист қайд этди. Футболчининг жамоа билан амалдаги шартномаси 2027 йил ёзигача мўлжалланган.

«Ман Сити» намерен продлить контракт с Гвардиолом — Sky Sports
Защитник «Манчестер Сити» Йошко Гвардиол находится в шаге от заключения нового контракта с клубом, сообщает Sky Sports.
Ранее сообщалось об интересе к игроку со стороны мадридского «Реала», однако «горожане» хотят оградить Йошко от перехода в испанский клуб, сотрясаемый скандалами, и сохранить футболиста.
Гвардиол сыграл 120 игр за клуб после своего перехода из «РБ Лейпциг» в 2023 году. Йошко показал себя большим универсалом, помогая команде в качестве центрального защитника и левого защитника. В данный момент Гвардиол продолжает восстановление после полученного в начале января перелома большеберцовой кости ноги, однако эта травма никак не повлияла на желание «Манчестер Сити» продлить сотрудничество с 24-летним хорватом.
В нынешнем сезоне Гвардиол принял участие в 23 играх во всех турнирах, в которых отметился двумя голами и пятью результативными передачами. Действующий трудовой контракт футболиста с командой рассчитан до лета 2027 года. Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость игрока составляет € 70 млн.