Франция миллий жамоаси яримҳимоячиси Райан Шерки ЖЧ-2026 вақтида уйқусизликдан азият чекмоқда, деб ёзади L’Equipe.
Аввалроқ футболчи Швецияга (3:0) қарши ўйиндан кейин бош мураббий Дидие Дешамни намойишкорона эътиборсиз қолдирганди.
Футболчига яқин инсонларнинг айтишича, унинг бу ҳаракати ички тушкунликнинг ифодаси бўлган. Шахсий ҳаётидаги муаммолар сабабли вингер уйқу бузилиши ва асабий зўриқишни бошдан кечирмоқда. У захирадан майдонга тушиб, яхши ўйин орқали кайфиятини кўтаришни истаган, аммо бунинг уддасидан чиқолмаган. Мураббийлар штаби эса юзага келган вазиятга тушунишга ҳаракат қилмоқда.
Жаҳон чемпионатида Шерки ҳозиргача қўшимча вақтларни ҳисобга олмаганда атиги 55 дақиқа майдонда ҳаракат қилди ва бирор марта ҳам асосий таркибда майдонга тушмади. L’Equipe таъкидлашича, Райаннинг ўзи ҳам ҳозирги вазият ва рақобатчиларининг формасини ҳисобга олганда мунтазам ўйин амалиётига умид қила олмаслигини яхши тушунади.
Килиан Мбаппе, Усмон Дембеле ва Маркус Тюрам жамоадошини қўллаб-қувватлаб, унга вақти албатта келиши, айниқса миллий жамоа иккинчи бўлимларда қийинчиликка дуч келганда унга имконият берилишини айтишмоқда.

Полузащитник сборной Франции Райан Шерки страдает от бессонницы во время ЧМ-2026, сообщает L’Equipe.
Ранее футболист демонстративно проигнорировал главного тренера Дидье Дешама после матча со Швецией (3:0).
По словам близких к футболисту людей, его поведение было выражением внутреннего расстройства. Из-за проблем в личной жизни вингер переживает нарушения сна и нервное напряжение. Он хотел поднять настроение хорошей игрой, выйдя на поле со скамейки, но это не удалось. Тренерский штаб пытается понять сложившуюся ситуацию.
На чемпионате мира Шерки пока провел на поле всего 55 минут, не считая добавленного времени, и ни разу не выходил в основном составе. Как подчеркивает L’Equipe, Райан сам хорошо понимает, что, учитывая текущую ситуацию и форму конкурентов, не может рассчитывать на регулярную игровую практику.
Килиан Мбаппе, Усман Дембеле и Маркус Тюрам поддерживают своего товарища по команде, говоря, что его время обязательно придет, особенно когда сборная будет испытывать трудности во вторых таймах.